آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 64615
تاریخ انتشار : 24 آذر 1393 11:17
تعداد بازدید : 762

تکمیل شبکه نسل 3 بهمن ماه به پایان می رسد

مدیر عامل همراه اول گفت: شبکه 3G تا ابتدای بهمن ماه تکمیل می شود و راه اندازی شبکه 4G نیز به طور همزمان پیگیری خواهد شد.


ایسنا- وحید صدوقی درباره مشکلاتی که در محاسبه قبوض مشترکین همراه اول به وجود آمده است گفت: قبوض تلفن همراه اول هر دو ماه توزیع می شود و مشترکان این اپراتور در صورت مشاهده هرگونه اختلالی در قبوض می توانند اختلال پیش آمده را به 9990 را گزارش دهد. وی با بیان راه اندازی شبکه 3G در ارایه دیتا به مشترکین تصریح کرد: با راه اندازی 3G مصرف کیلوبایت اضافی در قبوض مشترکین محاسبه شده است و چون حجم این مصرف زیاد شده، هزینه استفاده از دیتا نیز افزایش پیدا کرده است. مدیر عامل همراه اول با بیان این که برخی بسته های مربوط به 3G را فعال نکرده اند، افزود: به همین دلیل هزینه این مشترکین در قبوض آنها افزایش پیدا کرده است. صدوقی در ادامه تصریح کرد: اگر به هر دلیلی مشترک بسته مربوط به 3G را خریداری کرده باشد و بسته فعال نشده باشد، می تواند آن را به همراه اول اعلام کرده و همراه اول می تواند قبوض مربوطه را اصلاح کند.
مدیر عامل همراه اول ادامه داد: همراه اول در ماه های اخیر در حال ارتقاء سیستم برای مشترکان بود و ممکن است در این حین اختلالی در ارایه بسته ها پیش آمده باشد که در این مورد را نیز همراه اول اعلام کرده است که اگر مشترکان اعتراضی به محاسبه هزینه مکالمه یا استفاده از دیتا دارد می تواند آن را اعلام کند.
وی درباره توضیحات رییس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی مبنی بر این که اختلال در محاسبه قبوض همراه اول به دلیل ایجاد مشکلات در بیلینگ یا صورتحساب گیری بوده است و برای برخی از مشترکان هزینه هایی اعمال شده که مشترک در طول ماه استفاده ای از خدمات مربوط به آن نکرده است، گفت: همراه اول یک دوره ارتقای سیستم بیلینگ داشت و مشکلات مربوط به آن برطرف شده است. صدوقی ادامه داد: اگر مشترکان در زمینه نحوه محاسبه هزینه مکالمه یا استفاده از دیتا اعتراضی داشته باشند می توانند آن را به مرکز همراه اول اعلام کنند و این مشکلات برطرف خواهد شد. وی همچنین درباره مشترکان سیم کارت های اعتباری تصریح کرد: مشکلات مربوط به بیلینگ و محاسبه قبوض درباره مشترکان اعتباری وجود ندارد. مدیر عامل همراه اول درباره راه اندازی شبکه 3G به صورت کامل از سوی همراه اول گفت: اولویت همراه اول راه اندازی شبکه 3G بود چون همراه اول بالغ بر 60 میلیون مشترک دارد که با راه اندازی 3G این مشترکان به سیستم 3G برای دریافت دیتا منتقل خواهند شد. 
صدوقی درباره راه اندازی شبکه 4G از سوی همراه اول تصریح کرد: با توجه به این که با انتقال نسل شبکه با ضعف پوشش مواجه می شود هدف اولیه همراه اول راه اندازی 3G است و در مراحل بعدی 4G راه اندازی می شود. مدیر عامل همراه اول افزود: با مجوز آزمایشی که در این زمینه ارایه شده همراه اول می تواند خدمات مربوط به 3G و 4G را ارایه دهد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :