آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 6468
تاریخ انتشار : 6 اسفند 1390 0:35
تعداد بازدید : 345

شبکه ملی اطلاعات، عامل ارتقای امنیت محتوای داخلی

یکی از موضوعاتی که وزارت ارتباطات و سازمان فناوری اطلاعات خود را متولی اجرای آن می دانند، شبکه ملی اطلاعات است که می تواند در راستای ارتقای امنیت محتوای داخلی اجرا شود؛ پیش از آن نیز اقداماتی همچون فیلترینگ انجام شده و می شود که البته دارای برخی افت و خیزها بود و هست.

ایسنا- کوروش جهان کاوه، کارشناس، با اشاره به این که روز به روز با گسترده‌تر شدن محیط وب شاهد اختلالات و سوءاستفاده‌های جدیدتری در این فضا هستیم، گفت: متاسفانه در این بستر کسانی می‌توانند دارای اظهارنظری قاطع باشند که درگاه ورودی اطلاعات کشورشان ایمن باشد.
وی گفت: بستر اینترنت بستری پویاست که با گذر زمان شاهد تغییرات کلانی در سطح آن هستیم و بیش از همه دسترسی‌های غیرمجاز است که در این عرصه رخ نمایان می‌کند چراکه محتوای رایگانی که در این بستر عرضه می‌شود سوءاستفاده‌های بسیاری به وجود می‌آورد.
این کارشناس فناوری اطلاعات افزود: در این راستا باید تدابیری اندیشید تا در مدت زمانی مشخص بتوان در برابر بیشتر موارد امنیتی و سوءاستفاده‌های
 مجازی ایستاد.
او خاطرنشان کرد: شبکه ملی اطلاعات می‌تواند اقدام مثبت و موثری باشد در صورتی که بتوانیم این شبکه را با همت و یاری کشورهایی که درصدد پاک‌سازی و ایزوله کردن محتوای وب هستند، انجام دهیم.


نظر شما



نمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :