آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 6469
تاریخ انتشار : 6 اسفند 1390 0:37
تعداد بازدید : 396

رتبه بندی کارت های بازرگانی صادرکنندگان براساس میزان صادرات

معاون سازمان توسعه تجارت ایران با اشاره به تجلیل از صادرکنندگان نقره ای، گفت: براساس طرحی، قصد داریم تا رتبه بندی کارت های بازرگانی صادرکنندگان را با توجه به میزان صادرات آنها انجام دهیم.

مهر- کیومرث فتح‌اله کرمانشاهی با بیان اینکه مراسم تجلیل از صادرکنندگان رتبه دوم امروز با حضور مقامات کشور برگزار می‌شود، گفت: وزارت صنعت،‌ معدن و تجارت همه ساله به منظور تجلیل از صادرکنندگان نمونه کشور، در دو مقطع سال، اقداماتی را در سطح ملی انجام می‌دهد که یکی از آنها برگزاری روز ملی صادرات و دومی، برگزاری مراسم تجلیل از صادرکنندگان رتبه دوم است.
معاون سازمان توسعه تجارت افزود: صادرکنندگان نمونه در سطح ملی، در روز ملی صادرات که 29 مهرماه است، با حضور مقامات ارشد اجرایی کشور مورد تقدیر قرار می‌گیرند، ضمن اینکه بعد از برگزاری مراسم روز ملی صادرات در تهران، به تدریج تجلیل از صادرکنندگان در سطح استان‌ها آغاز می‌شود.
وی تصریح کرد: صادرکنندگانی که در روز ملی صادرات تجلیل می‌شوند، صادرکنندگان طلایی به شمار می‌روند، ضمن اینکه صادرکنندگانی که در سطح استان‌ها مورد تقدیر قرار می‌گیرند نیز صادرکنندگان برنزی هستند.
کرمانشاهی گفت: از میان صادرکنندگان نمونه استانی، یک صادرکننده از هر استان که بیشترین امتیاز را کسب کرده باشد، انتخاب شده و به عنوان صادرکننده نقره‌ای امروز معرفی می‌شود .
وی گفت: هم اکنون حدود 35 تا 36 شاخص برای انتخاب صادرکنندگان برتر در سطح استان‌ها وجود دارد.
به گفته معاون سازمان توسعه تجارت ایران، حدود 350 صادرکننده نمونه در سطح ملی در کشور وجود دارند، ضمن اینکه 140 صادرکننده رتبه دومی یا نقره‌ای و 1100 صادرکننده برنزی یا استانی داریم. سرجمع آنها حدود 1500 صادرکننده است که در رده‌های مختلف تا به حال نمونه شده‌اند.
وی اظهار داشت: گروه دیگر صادرکنندگان گلدپلاست یا ممتاز هستند؛ به این معنا که آنها افردای هستند که در چندین سال متوالی به عنوان صادرکننده برتر برگزیده شده‌اند.
به گفته کرمانشاهی، وزارت صنعت‌، ‌معدن و تجارت قصد دارد تا از امتیاز چهار گروه صادرکنندگان برای رتبه‌بندی کارت‌های بازرگانی استفاده کرده و بر این اساس، کارت بازرگانی صادرکنندگان را با توجه به امتیازات آنها در صادرات،‌ رتبه‌بندی کند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :