آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 64699
تاریخ انتشار : 25 آذر 1393 11:11
تعداد بازدید : 853

هشدار مجدد قوه قضائیه درباره سیم کارت های بی هویت

معاونت پیشگیری از وقوع جرم قوه قضائیه با ارسال پیامکی به مشترکان تلفن همراه از آنها خواست در صورت واگذاری سیم کارت خود حتما نسبت به انتقال مالکیت آن به نام خریدار اقدام کنند.


خبرگزاری فارس- معاونت پیشگیری از وقوع جرم قوه قضاییه با ارسال پیامکی به مشترکان تلفن همراه از آنها خواست تا در صورت واگذاری سیم کارت خود حتما نسبت به انتقال مالکیت آن به نام خریدار اقدام کنند. زیرا مسوولیت نهایی هرگونه سواستفاده از سیم کارت بر عهده مالک قانونی آن است.
در ماه های اخیر نیز قوه قضاییه با ارسال پیامکی مشابه نسبت به سیم کارت های بی هویت هشدار داده بود. چالش سیم کارت های بی نام و نشان سالهاست که مطرح است و همچنان برای مقابله با این پدیده راهکارهایی در نظر گرفته می شود. اخیرا سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی در همین راستا به اپراتورها تا پایان سال مهلت داده تا نسبت به ساماندهی پایگاه داده و شبکه فروش خود برای حل این مشکل اقدام کنند.
همچنین اخیرا اپراتورها نیز اقدامات مجدد خود را در این باره از سر گرفته اند و با ارسال پیامک هایی از مشترکان می خواهند اطلاعات خود را تکمیل کنند. معاون رگولاتوری نیز به تازگی از الزام ساماندهی پایگاه داده اپراتورها تا پایان سال خبر داده است.  تکذیب وجود سیم کارت های بی نام و نشان و سیم کارت های دارای هویت جعلی از سال های پیش و از سوی مسوولان تا چندی پیش همچنان ادامه داشت و حتی اصرار رسانه ها بر وجود واقعیت عینی بازار علنی خرید و فروش این سیم کارت ها نیز نتوانست چشم مسوولان را روی این واقعیت باز کند.
اما سرانجام رسیدن حجم قاچاق مکالمه به 50 درصد از کل ترافیک مکالمه و ضرر مالی دولت و کشور در اثر این امر، مسوولان را به اذعان وجود این مشکل واداشت.
به تازگی اپراتور دوم تلفن همراه طی پیامکی به مشترکان خود اعلام کرد: طبق قوانین جاری کشور، تمامی اپراتورهای ملزم به تکمیل اطلاعات مشترکان براساس اطلاعات کارت ملی هستند. در صورت دریافت پیامک از سوی این شرکت براساس دستورالعمل اقدام کنید.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :