آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 6490
تاریخ انتشار : 6 اسفند 1390 1:26
تعداد بازدید : 471

سهامداران معترض بانک آریا به ستاد بروند

عضو ستاد مبارزه با مفاسد اقتصادی با تاکید براینکه آن دسته از سهامداران بانک آریا که نقشی در تخلفات این گروه نداشتند نگران دریافت پول سهام شان نباشند، گفت: هیاتی در زیر مجموعه ستاد تشکیل شده تا به این امور رسیدگی کند.

فارس- عزت‌اله یوسفیان ملا در خصوص وضعیت سهامداران بانک آریا با توجه به آغاز رسیدگی پرونده فساد مالی اخیر در قوه قضاییه گفت: در زمان پذیره نویسی سهام بانک آریا گروه امیر منصور آریا برای اینکه تمام سهام این بانک انحصارا متعلق به خودش باشد از طریق تبانی با یکی از بانک‌ها به هدف خود رسید.
وی افزود: بر اساس آنچه در گزار‌ش‌ها آمده گروه امیر منصور با یکی از شعب بانک‌ها به نحوی تبانی کرد که تمام کارمندان شعبه برای وی حکم «نوکر» را داشتند و قبل از باز شدن درب شعبه تمامی سهام را به اعضا و آشنایان گروه امیر منصور فروختند.
این عضو ستاد مبارزه با مفاسد اقتصادی ادامه داد: برهمین اساس شعبه مورد نظر اسامی این افراد را به عنوان پذیره‌نویس ثبت کرد و زمان باز شدن درب شعبه مراجعه‌کنندگان دست خالی برگشتند.
یوسفیان ملا با تاکید بر تبانی کارمندان شعبه مذکور آن بانک در فروش سهام بانک آریا، گفت:‌ در حالی که طبق قانون هر ایرانی حق خرید سهام را داشته است کارمندان بانک مورد نظر با تبانی امیر مصنور آریا در این حوزه تخطی کردند.
به اعتقاد وی، قوه قضاییه باید با تمام افراد حاضر در شعبه بانک مذکور تا رییس شعبه برخورد کند؛ چرا که تا به حال سابقه رشوه دسته جمعی به این صورت وجود نداشته است.
این عضو ستاد مبارزه با مفاسد اقتصادی با تاکید براینکه موارد مذکور بخشی از گزارش ارایه شده توسط بانک مرکزی است، تصریح کرد: زمانی که بانک مرکزی در گزارش خود این موارد را اعلام کرده این نتیجه‌گیری را می‌توان کرد که چقدر اوضاع در سیستم نظارتی فجیع بوده است.
وی ادامه داد: اگر کسانی باشند که بعدا سهام بانک آریا را خرید و فروش کرده‌ باشند و هیچ ارتباطی هم با گروه امیر منصور آریا نداشته باشند، باید مسوولان امر کاری کنند که سهم و پول این افراد حفظ شود.
یوسفیان ملا گفت:‌ البته عده‌ای که با گروه امیر منصور آریا تبانی و پذیره‌نویسی را انحصاری کرده‌اند باید با برخورد قضایی مواجه شوند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :