آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 6524
تاریخ انتشار : 7 اسفند 1390 1:7
تعداد بازدید : 580

معاون سازمان ثبت ‌احوال:

اتصال تمامي دستگاه هاي مرتبط با احراز هويت به پايگاه اطلاعات جمعيتي تا پايان سال 91

معاون فناوري اطلاعات و آمار جمعيتي سازمان ثبت احوال كشور از اتصال تمامی دستگاه هاي دولتي و پيشخوان هايي كه با احراز و تصديق هويت سر و كار دارند، به پايگاه اطلاعات جمعيتي كشور تا پايان سال آينده خبر داد.

ایسنا- حميد پارسايي با بيان اينكه هم‌اكنون حدود 70 دستگاه به پايگاه اطلاعات جمعيتي كشور متصل هستند، گفت: در اين ميان بيش از 30 دستگاه به صورت آنلاين از خدمات پايگاه اطلاعات جمعيتي استفاده مي‌كنند.وي با اشاره به تكليف دولت به دستگاه‌هاي گوناگون درخصوص اتصال به پايگاه اطلاعات جمعيتي كشور خاطرنشان كرد: بر اين اساس تمامی دستگاه‌هاي دولتي و پيشخوان‌هاي ارایه خدمتي كه با مقوله احراز و تصديق هويت سروكار دارند،‌ بايد تا پايان سال آينده درخواست اتصال خود به پايگاه جمعيتي كشور را به ثبت ‌احوال تسليم كنند.
پارسايي با بيان اينكه برخي دستگاه‌ها كه هم‌اكنون در چند نقطه به پايگاه اطلاعات جمعيتي متصل هستند، خواهان اتصال سراسري شعب خود به اين پايگاه بوده‌اند، توضيح داد: به عنوان مثال اغلب بانك‌ها تنها در چند نقطه به پايگاه اطلاعاتي جمعيتي كشور متصل هستند و اين در حالي است كه آنها خواهان اتصال تمامی شعب خود در سراسر كشور به اين پايگاه هستند تا بتوانند نسبت به احراز و تصديق هويت مراجعه‌كنندگان اقدام كند.
به گفته وي، شرط ارایه اين خدمت به دستگاه‌ها، برخورداري از امنيت شبكه قابل قبول است و تنها در اين صورت سازمان ثبت‌احوال امكان اتصال سراسري اين دستگاه‌ها را فراهم خواهد كرد.
ناجا اولين دستگاهي است كه به صورت سراسري به پايگاه اطلاعات جمعيتي متصل شد
معاون فناوري اطلاعات و آمار جمعيتي سازمان ثبت‌احوال كشور خاطرنشان كرد: نيروي انتظامي نخستين دستگاهي بود كه سه سال قبل اين خدمت رابه صورت سراسري دريافت كرد. اما از آن پس هيچ‌يك ديگر از دستگاه‌ها به صورت سراسري و كامل به پايگاه اطلاعات جمعيتي كشور متصل نشدند.
همه دستگاه‌ها بايد تا پايان سال آينده زمينه اتصال به پايگاه سراسري جمعيتي را فراهم كنند
وي ادامه داد: از آنجا كه دولت دستگاه‌ها را مكلف به فراهم كردن زمينه اتصال كامل به پايگاه ثبت‌احوال كرده است، تمامی دستگاه‌هاي مرتبط با امور هويتي بايد تا پايان سال آينده زمينه اتصال كامل و سراسري به پايگاه اطلاعات جمعيتي را فراهم كند.
پارسايي در خاتمه يادآور شد: قوه قضاييه نيز از جمله دستگاه‌هايي است كه قطعا در سال آينده به صورت سراسري به پايگاه اطلاعات جمعيتي كشور متصل خواهد شد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :