آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 6551
تاریخ انتشار : 7 اسفند 1390 2:19
تعداد بازدید : 526

با مدیا پلیر MyndPlay

پایان داستان را خودتان بگویید

با فیلمی که پایان خوبی دارد سردماغ می آیید یا با فیلمی که سرانجام غم انگیزی دارد؟ باید بگوییم که یک پخش کننده مدیا با نام MyndPlay عرضه شده که ذهن تان را می خواند و پایان فیلم ها را براساس علایق تان تغییر می دهد. این سیستم مجهز به یک هدست ثبت امواج الکتريکى مغز به وسيله برق (EEG) و همچنین نرم افزاری است که توسط یک شرکت لندنی طراحی شده است. هدست MyndPlay حسگری برای دریافت سیگنال های مغزی دارد که NeuroSky، شرکت پیشگام در زمینه بازی های کنترل بدون دست آن را ساخته است.

ین حسگر سطوح تمرکز و آرامش کاربر را در زمان تماشای فیلم یا گوش دادن موسیقی یا انجام بازی‌های کامپیوتری و اپلیکیشن‌های گوشی همراه اندازه‌گیری و ثبت می‌کند. زمانی که در حال تماشای فیلم با MyndPlay باشید، تمامی واکنش‌های شما در مواجهه با صحنه‌ها و داستان فیلم توسط این دستگاه ثبت می‌شوند و پس از مدتی صحنه‌ها و روایت فیلم بسته به عکس العمل‌تان تغییر خواهد کرد. به طور مثال، اگر در حال تماشای یک فیلم ترسناک هستید، تمامی واکنش‌های ترس‌تان ثبت می‌شود و دستگاه از این اطلاعات به عنوان سرنخ استفاده می‌کند. اگر از دیدن این فیلم خیلی ترسیده باشید، سیستم پایانی را برایتان به نمایش می‌گذارد که شخصیتی که باعث ترس‌تان شده با سرنوشت بدی مواجه شده و خود به خود حذف می‌شود.
سازندگان MyndPlay معتقدند که این فناوری حتی می‌تواند به عنوان یک ابزار آموزشی و درمانی مورد استفاده قرار گیرد.
زیرا به گفته این طراحان، این سیستم قابلیت اندازه گیری بازخورد و واکنش مغز به محرک‌های مختلف را دارد و از همین رو می‌تواند در توسعه ابزارهایی که ذهن انسان را می‌خوانند و از طریق ذهن کنترل می‌شوند، مورد استفاده قرار گیرد.
طراحان این سیستم امیدوارند که اپلیکیشن‌هایی را با این ابزار تولید کنند که در مدارس، شرکت‌ها، آموزش‌های ورزشی، سلامت روان و تبلیغات مورد استفاده قرار گیرند. پک این سیستم به همراه یک هدست بی‌سیم و همچنین هدبند مجهز به بلوتوث که BrainBamd نام دارد، عرضه می‌شود.
 این هدبند به منظور آموزش برنامه‌های ورزشی ارایه می‌شود. به گفته سازنده MyndPlay، آنها در حال توسعه پلات‌فورمی برای کمک به تولید محتوا و ویدیوهای بیشتر هستند. آنها این پلات‌فورم را سبک جدیدی در فیلمسازی می‌نامند؛ آن هم فیلمی با داستان و صحنه‌های متفاوت برای هر کاربر.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :