fanavaran
آخرین اخبار
   
  کد خبر : 6575
  تاریخ انتشار : 8 اسفند 1390 9:39
  تعداد بازدید : 658

  نسخ دارویی بیمه شدگان به صورت اینترنتی تایید می شود

  سازمان بیمه خدمات درمانی برای افزایش سطح رضایت مندی بیمه شدگان و همچنین بالا بردن سطح کیفیت خدمات، نسخ دارویی بیماران را به صورت اینترنتی تایید می کند.

  فناوران- در سال‌های اخیر این سازمان طرح تایید نسخ دارو به صورت اینترنتی را در اولویت کاری خود قرار داده و آن را در استان‌های خراسان رضوی، قم، کرمان، یزد و البرز به صورت آزمایشی اجرا کرده بود.
  امسال نیز این برنامه پس از اجرای آزمایشی در استان‌های یاد شده، در سراسر کشور با هدف کنترل هزینه و تجویز منطقی دارو و افزایش هرچه بیشتر سطح رضایت‌مندی بیمه شدگان در حال اجراست.
  نرم‌افزار طرح تایید نسخ دارویی بیماران به صورت اینترنتی، از دو بخش تایید اداره کل و تایید داروخانه تشکیل شده است.
  پیش از این، تمام بیمه شدگان سازمان خدمات درمانی برای تایید نسخ دارویی خود باید به ادارات کل بیمه خدمات درمانی استان‌ها در سراسر کشور مراجعه می‌کردند.
   با اجرای نرم‌افزار مربوطه تمام نسخ در داروخانه‌ها تایید می‌شود و فقط داروهای پرونده‌ای (در بار اول)، نسخی که قیمت آنها بیش از سقف تعیین شده باشد و بعضی داروهای خاص برای بیماران غیرخاص نیاز به مراجعه به اداره کل بیمه دارد.
  سازمان خدمات درمانی مهم‌ترین مزایای بکارگیری نرم‌افزار طرح نسخ اینترنتی دارو را افزایش میزان رضایت‌مندی بیمه شدگان و برآورد و تجمیع میزان مصرف داروهای گران قیمت در سطح کشور بیان کرده است.


  نظر شما  نمایش غیر عمومی
  تصویر امنیتی :