آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 65768
تاریخ انتشار : 14 دی 1393 11:36
تعداد بازدید : 585

افزایش محبوبیت شاسی های ذخیره سازی

با رشد فناوری و نیاز به ذخیره سازی حجم بالایی از اطلاعات مثل فایل ها، عکس، فیلم، موزیک و بازی های رایانه ای، شاسی های ذخیره سازی محبوب شده اند.

فناوران- شاسی ذخیره سازی یا NAS در واقع مخفف کلمه Network attached storage به معنی محل ذخیره سازی متصل به شبکه است و دستگاهی است که بصورت اشتراکی در شبکه با تعریف های مختلف مورد استفاده قرار می گیرد.
NAS یک وسیله پرسرعت، ایمن، کارآمد و مجتمع برای ذخیره سازی داده ها و فایل هاست که می تواند بصورت اختصاصی یا گروهی با تنظیمات خاص مورد استفاده قرار بگیرد.
SynologyNAS یکی از برندهای مطرح در بازار است که بیشترین میزان رشد را در سال های 2013 و 2014 میلادی داشته است.
کاربری آسان به همراه امنیت بالا و نرم افزارها و برنامه های کاربردی متنوع از مزیت های Synology است که باعث محبوبیت شده است .
کاربران دستگاه های NAS با توجه به مدل دستگاه از بین کاربران خانگی، کاربران حرفه ای، دفاتر کار، شرکت های بزرگ، کارخانه ها است  و این قابلیت را دارد که کاربران از طریق اینترنت به اطلاعات خود دسترسی داشته باشند و اطلاعات را از راه دور  Download یا Upload کنند و تغییرات مد نظر را روی فایل اعمال کنند.
ظرفیت ذخیره سازی و تعداد و نوع هارد ها در NAS با توجه به نیاز و درخواست کاربر قابل تغییر است و نیز قابلیت ارتقا و افزایش ظرفیت را نیز دارا است که از مزایای دستگاه های NAS معتبر است .


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :