آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 65834
تاریخ انتشار : 15 دی 1393 13:4
تعداد بازدید : 1083

رییس سازمان نظام صنفی رایانه‌ای تهران اعلام کرد:

ایجاد دبیرخانه دایمی برگزاری همایش ها و نمایشگاه های IT در نصر تهران

رییس سازمان نصر تهران در نشست خبری سومین دوره همایش راهبری و مدیریت فناوری اطلاعات، به تشریح برنامه ها و اهداف برگزاری این همایش پرداخت و گفت: سازمان در راستای برگزاری دو دوره همایش راهبری و مدیریت فناوری اطلاعات، امسال سومین همایش را چهارشنبه 17دی ماه در محل پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات برگزار می‎کند.

فناوران- ناصرعلی سعادت در خصوص رویکرد این همایش  طی دوره‎های گذشته و امسال گفت: در دوره‎های  گذشته، همایش بیشتر به تشریح مفاهیمی همچون راهبری سازمانی IT و آموزش و آگاهی کارفرمایان فناوری اطلاعات پرداخته است؛ در این دوره بر موضوع ممیزی فناوری اطلاعات تمرکز شده است.
سازمان نصر به دنبال توسعه اشتغالزایی IT
 او با تاکید براینکه رسالت سازمان نصر، تسهیل فضا برای توسعه کسب و کار شرکت‎های فناوری اطلاعات است، ادامه داد: تلاش سازمان، فراهم کردن زمینه برای توسعه صنعت ICT است و برگزاری این  نوع همایش های تخصصی، یکی از ابزارهای اطلاع‎رسانی به منظور آگاهی اعضای سازمان و جامعه فناوری اطلاعات کشوراست.
رییس سازمان نصر تهران با بیان اینکه، کشور در ابتدای راه مدیریت فناوری اطلاعات است، گفت: برخلاف ایران، در کشورهای دیگر سال هاست که استانداردهای راهبری و مدیریت ICT  کاملا تبیین و اجرایی شده و سازمان مصر است که از طریق برگزاری این همایش ها، فضایی فراهم کند تا متخصصان، مدیران و دانشجویان بتوانند با چالش های مدیریت فناوری اطلاعات و استانداردهای روز دنیا آشنا شوند.
سعادت ادامه داد: قطعا برگزاری این همایش و تلاش های سازمان، باید منجر به درآمدزایی در صنعت فناوری اطلاعات شود؛  هدف سازمان این است که صنف و صنعت فناوری اطلاعات بتوانند نتایج بارز این اطلاع رسانی و آگاهی را در توسعه اشتغال زایی لمس کنند.
ایجاد دبیرخانه دایم همایش ها و نمایشگاه های IT
او در بخش دیگری از صحبت‎هایش به برنامه سازمان درخصوص  ایجاد دبیرخانه دایم برگزاری همایش ها  اشاره کرد و گفت: در این راستا، هیات مدیره سازمان اقدام به تشکیل دبیرخانه دایم برگزاری همایش‎ها و نمایشگاه‎های IT کرده است تا هر یک از همایش‎ها و نمایشگاه های تخصصی فناوری اطلاعات بتوانند با سازوکار و ساختاری استاندارد برگزار شوند.وی در خصوص نحوه برگزاری نمایشگاه الکامپ امسال اظهار داشت: در هیات مدیره سازمان نظام صنفی تصمیمات جدیدی درباره مسایل مختلف گرفته شده است که یکی از آن ها همین ایجاد دبیرخانه های دایمی برای برگزاری نمایشگاه ها و همایش های حوزه IT است.
وی افزود: به این ترتیب هر کمیسیون تخصصی که بخواهد همایشی را برگزار کند فقط باید دغدغه محتوای همایش را داشته باشد و بقیه مسایل مربوط به هماهنگی ها و محل برگزاری همایش بر عهده دبیرخانه است. سعادت با بیان این که دبیرخانه مربوط به برگزاری نمایشگاه ها جدا از دبیرخانه همایش ها خواهد بود، تصریح کرد: نمایشگاه هایی که از این به بعد به صورت تخصصی برگزار خواهد شد نباید با مشکل الکامپ مواجه شوند. رییس سازمان نظام صنفی رایانه ای تهران ادامه داد: هر ساله روزهای نزدیک به برگزاری الکامپ همه به شور و هیجان می افتند و قهر و آشتی هایی اتفاق می افتد، اما با تشکیل دبیرخانه الکامپ این دبیرخانه بین زمان برگزاری هر نمایشگاه فعال خواهد بود تا زمانی که نزدیک به تاریخ برگزاری نمایشگاه می‎شود اتفاقات سال های گذشته نیفتد.
تدوین تقویم نمایشگاه ها وهمایش های حوزه IT
سعادت همچنین از تدوین تقویم برگزاری نمایشگاه ها وهمایش های حوزه IT برای سال 1394 خبر داد و گفت: سازمان نظام صنفی در نظر دارد که تقویمی را برای برگزاری مناسبت های مختلف در هر سال در ابتدای شروع آن سال تدوین کند. رییس سازمان نظام صنفی رایانه ای تهران همچنین با تاکید بر این که دبیرخانه همایش های IT در همایش هایی که سایر بخش ها و سازمان ها برگزار می کنند نظارت خواهد داشت تصریح کرد: این دبیرخانه وظیفه رصد کردن تمام همایش‎های حوزه IT را برعهده دارد تا سازمان نصر بتواند با برگزارکنندگان این همایش ها هم‎افزایی کرده و از موازی کاری در این حوزه جلوگیری شود.
معرفی تجارب موفق ممیزی فناوری اطلاعات
در همین راستا علی آذرکار، رییس کمیسیون استاندارد و تدوین مقررات سازمان نصر تهران در خصوص فعالیت‎های این کمیسیون برای برگزاری سلسله همایش‎های راهبری و مدیریت فناوری اطلاعات گفت: موضوع راهبری و مدیریت فناوری اطلاعات که مفاهیم گسترده‎ای دارد، دغدغه مدیریت کلان شرکت‎ها و سازمان‎های مختلف است؛ از این منظر که  ICT چگونه می‎تواند ابزاری در جهت بهبود یک کسب و کار باشد.آذرکار با تاکید براینکه استاندارد راهبری و مدیریت فناوری اطلاعات در دنیا اهمیت بسیاری دارد، افزود:کمیسیون استاندارد و تدوین مقررات سازمان طی همایش‎های راهبری و مدیریت فناوری اطلاعات تلاش کرده تا گام به گام استانداردهای این حوزه را معرفی کند.رییس دبیرخانه همایش راهبری و مدیریت فناوری اطلاعات ادامه داد: ممیزی فناوری اطلاعات، در حقیقت نقش IT و ابزارهای آن در مدیریت و توسعه هر کسب و کار را بررسی می‎کند. در این همایش  تلاش کردیم تجارب موفق کاربردی ممیزی IT در سازمان‎های مختلف کشور را ارایه کنیم.الهه نجفی، دبیر کمیته علمی همایش راهبری و مدیریت فناوری اطلاعات در خصوص مقالات مطرح شده گفت: هفت تجربه در زمینه ممیزی فناوری اطلاعات از سازمان ها و ارگان های مختلف در این همایش ارایه می‎شود. این تجربیات  از طریق کمیته علمی به صورت مقالاتی درآمده و در واقع چالش‎ها و دستاوردهای افراد در این زمینه را بیان می‎کند.
نجفی در خصوص تلاش‎های صورت گرفته در ارتقا سطح کیفی همایش گفت: در زمینه اجرا، همایش یک نقشه راه مشخص داشته است. در همایش امسال مقالات همایش در روز برگزاری، به صورت مکتوب در مجله انجمن انفورماتیک (گزارش کامپیوتر) منتشر می‎شود. همچنین امکان پرسش و پاسخ مدعوین به صورت همزمان در برگزاری و امکان حضور مجازی در همایش از طریق سایت سازمان نصر تهران از دیگر تفاوت های اجرایی این همایش است.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :