fanavaran
آخرین اخبار
   
  کد خبر : 65893
  تاریخ انتشار : 16 دی 1393 11:48
  تعداد بازدید : 621

  رشوه یک میلیون دلاری امارات به ویکی پدیا

  منابع نزدیک به بنیانگذاران پایگاه اطلاع رسانی ویکی پدیا از رشوه یک میلیون دلاری امارات عربی متحده به ۲ نفر از موسسان این پایگاه خبر دادند.


   خبرگزاری فارس-
  منابع نزدیک به بنیانگذاران پایگاه اطلاع رسانی ویکی پدیا افشا کردند که حکومت امارات متحده عربی یک میلیون دلار به 2 نفر از موسسان این پایگاه خبری رشوه داده است. این منابع تصریح کردند که امارات متحده عربی در قالب جایزه و هدیه به جیمی ولز و تیم برنرز لی، دو تن از موسسان ویکی پدیا رشوه پرداخت کرده و در مقابل از آنها خواسته تا از انتشار خبرهایی مبنی بر نقض حقوق بشر در امارات خودداری کنند.
  پایگاه خبری احرار حجاز نوشت که شیخ محمد بن راشد آل مکتوم، نایب رییس امارات این رشوه را به این دو نفر از موسسان ویکی پدیا داده و موجب بروز اختلاف میان دیگر موسسان این پایگاه شده که اعتقاد دارند، حقوق بشر به شکلی گسترده در این کشور نقض می شود، بویژه که در این اواخر امارات اقدام به سلب تابعیت و اخراج شماری از روزنامه نگاران و اساتید دانشگاه های این کشور کرده که اقدام به مستندسازی نقض حقوق بشر در امارات کرده بودند. دیگر موسسان ویکی پدیا در نامه ای به نایب رییس امارات متحده درخواست کردند، در صورت اعطای هدیه به هریک از اعضا و موسسان این پایگاه آن را علنی و با انتشار بیانیه در مطبوعات انجام دهد.


  نظر شما  نمایش غیر عمومی
  تصویر امنیتی :