آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 65944
تاریخ انتشار : 17 دی 1393 11:46
تعداد بازدید : 1145

رییس سازمان فناوری اطلاعات:

بودجه 94، رونق را به ICT کشور بازمی گرداند

در نشست مشورتي فناوري اطلاعات كه با حضور نمايندگاني از بخش خصوصي، دانشگاه ها و فعالان حوزه دولت برگزار شد، دغدغه هاي موجود در اين حوزه مطرح و مورد بحث و بررسي قرار گرفت.


روابط عمومی سازمان فناوری اطلاعات- تحقق اهداف برنامه پنجم و همچنين توسعه اقتصادي كشور، با استفاده از ظرفيت بخش خصوصي كه مورد اعتماد مردم بوده و از اعتبار اجتماعي بالايي برخوردار است، از موضوعات مطرح در اين نشست بوده است.
نصراله جهانگرد رییس سازمان فناوری اطلاعات در اين نشست گفت: تصميم هايي در لايحه بودجه سال آينده اتخاذ شده كه در صورت تصويب و اجرايي شدن، مي تواند موجب رونق كسب و كار و تحرك در ميان شركت هاي فعال در اين بخش شود.
وي افزود: در نظر گرفتن رديف بودجه مستقل فناوري اطلاعات براي دستگاه ها و تاكيد قانون بودجه بر انجام پروژه ها با همكاري بخش غير دولتي و برون سپاري فعاليت ها از جمله اقدام هاي انجام شده در اين حوزه محسوب مي شود.
بر اساس اين گزارش، موضوعاتي از قبيل بيمه، ماليات، مشموليت شركت هاي فعال حوزه فناوري اطلاعات در قانون شركت هاي دانش بنيان و همچنين تخصيص وام وجوه اداره شده به فعالان اين بخش، از ديگر دغدغه هاي مطرح شده از سوي صاحبن ظران در اين جمع بود.همچنين، نبود زمينه افزايش مهارت هاي كاربردي لازم در اين حوزه براي توسعه كسب و كار و قرار نداشتن زبان هاي برنامه نويسي جاوا و اندرويد در دانشگاه ها به عنوان يكي ديگر از دغدغه هاي اين حوزه مطرح شد كه گزارشي از اقدام هاي در دست اجراي وزارت علوم و ظرفيت هاي عملياتي كردن راه كارهاي موجود براي رفع اين مشكل، عنوان و مورد بحث و بررسي قرار گرفت.
ریيس سازمان فناوري اطلاعات ايران در بخش ديگري از سخنان خود، در پاسخ به برخي دغدغه هاي مطرح شده از سوي فعالان بخش خصوصي گفت: يكي از برنامه هاي اصلي مدنظر وزارت ارتباطات، كاهش هزينه و افزايش درآمد تامين كنندگان اطلاعات است كه اقدام هاي موثري انجام شده و پس از طي مراحل قانوني، ابلاغ خواهد شد.
وي گفت: در كشور موج وسيعي براي حمايت از كسب و كارهاي نو مبتني بر فناوري اطلاعات (استارتاپ) ايجاد شده كه در اين خصوص نيز برنامه ريزي هاي گسترده اي انجام شده است كه اميدواريم به زودي وارد مرحله اجرايي شود.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :