آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 65991
تاریخ انتشار : 20 دی 1393 11:41
تعداد بازدید : 623

ایجاد اپراتور چهارم موبایل منتفی شد

معاون وزیر ارتباطات از فراهم شدن زمینه صدور پروانه اپراتورهای مجازی تلفن همراه (MVNO) خبر داد.


فناوران- علی اصغر عمیدیان گفت: در پی فراخوان نظرخواهی تخصصی درمورد سیاست ها و اصول حاکم بر صدور پروانه اپراتورهای مجازی تلفن همراه، ذی نفعان از جمله دو اپراتور بزرگ تلفن همراه مشارکت فعالی داشته و نظرات خوبی ارایه کردند، که پس از بررسی و جمع بندی نظرات، پیش نویس اصول حاکم بر صدور پروانه ها تدوین و در دستور کار کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات قرار می گیرد.
وی با بیان اینکه ورود اپراتورهای مجازی به بازار راهبرد قطعی رگولاتوری برای افزایش رقابت، تنوع خدمات و حق انتخاب مردم است، افزود: بازار تلفن همراه کشور از نظر جذب مشترکان جدید برای خدمات پایه به درجه اشباع نزدیک شده است و زمان آن رسیده که اپراتورهای جدیدی با تمرکز بر نوآوری در خدمات و نه شبکه، وارد بازار شوند.
معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات درباره نتایج حاصل از مطالعات انجام شده درباره این موضوع گفت: نتایج مطالعات رگولاتوری، تجربه جهانی و شرایط بازار داخلی نشان می دهد زمان کنونی، فرصت مناسبی برای ورود اپراتورهای مجازی است و با سیاست رگولاتوری در جهت افزایش رضایت مشترکان و استفاده بهتر و بیشتر از سرمایه های ملی همخوانی دارد. از سوی دیگر، علاوه بر درآمدزایی برای اپراتورها، زمینه افزایش رقابت و رشد و بلوغ همه ذینفعان بازار را به دنبال دارد. هر چند که در کوتاه مدت ممکن است سختی هایی را به دنبال داشته باشد.  عمیدیان درباره احتمال ورود اپراتور جدید تلفن همراه گفت: ورود اپراتور جدید تلفن همراه، پیش از طرح موضوع اپراتورهای مجازی در دستور کار رگولاتوری بود. اما مطالعات نشان داد در صورتی که اپراتورهای مجازی وارد بازار شوند و با همکاری اپراتورهای دارای شبکه، اهداف رگولاتوری را محقق سازند، نیازی به ورود اپراتور جدید نیست.
رییس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی افزود: اگر به هر دلیل نتوانیم از طریق ورود اپراتورهای مجازی به اهداف موردنظر برسیم قطعا ورود اپراتور جدید را با شرایط ویژه در دستور کار قرار خواهیم داد.
وی اظهار امیدواری کرد با توجه به الزام اپراتورها به همراهی با اپراتورهای مجازی و در نظر گرفتن مشوق های مناسب و اختصاص باندهای فرکانسی اضافی برای اپراتورهایی که همکاری مناسبی با اپراتورهای مجازی دارند، فضای خوبی برای اپراتورهای مجازی ایجاد شده و نیازی به اپراتور جدید تلفن همراه وجود نداشته باشد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :