آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 65995
تاریخ انتشار : 20 دی 1393 11:46
تعداد بازدید : 809

آغاز جشنواره‌های فروش ویژه در بازار صوتی و تصویری

خریدار باش، جایزه بگیر

هنوز تا فصل آغاز خریدهای نوروزی کمی زمان مانده است؛ اما برخی از شرکت های عرضه کننده کالاهای دیجیتالی با توجه به رکود حاکم بر بازار با برگزاری جشنواره های فروش ویژه در صدد جذب مشتری برای کالاهای خود برآمده اند.

مریم عسگری
نمونه اش عرضه کنندگان لوازم صوتی و تصویری که با ارایه هدایای ضمن خرید یا در نظر گرفتن هدایای ویژه نظیر سفرهای خانوادگی بازار گرمی می کنند.
به گفته فعالان بازار لوازم صوتی و تصویری، تجربه ثابت کرده است که برگزاری چنین جشنواره هایی تاثیری مثبت بر روند تقاضا از بازار داشته و امسال هم پیش بینی می شود با توجه به اینکه شرکت های عرضه کننده هدایای نفیسی برای خریداران در نظر گرفته اند، بازار این کالا رونق گیرد.
محمد قهرمانی، یکی از فعالان بازار لوازم صوتی و تصویری در این باره می گوید: یکی از شرکت هایی که هدایای نفیسی برای خریداران در نظر گرفته، بانیان الکترونیک است که برای خریداران برخی از مدل های تلویزیون پاناسونیک سفر به کشور ژاپن را در نظر گرفته است.
به گفته وی، شرکت های ال جی و سامسونگ هم برای مشتریان شان هدایی نظیر سینمای خانگی و انواع دوربین فیلمبرداری را در نظر گرفته اند و برخی نیز کارت های تخفیف به خریداران ارایه می کنند.
این فعال بازار می گوید: این تبلیغات تاثیر زیادی بر میزان تقاضا از بازاری خواهد داشت که ماه هاست بی رونق است.
یکی دیگر از فعالان بازار لوازم صوتی و تصویری هم می گوید: تا کنون برخی از خریداران به دلیل اینکه از تخفیف و هدایای ویژه شب عید بهره مند شوند، خرید کالاهای صوتی و تصویری را به تعویق انداخته اند و به همین دلیل به نظر می رسد شب عید امسال بازار خرید و فروش تلویزیون پررونق باشد.
وی می افزاید: البته وضعیت بازار سینماهای خانگی و دی وی دی و بلو-ری پلیرها به این منوال نخواهد بود و به همین دلیل شرکت های عرضه کننده این کالاها را به عنوان هدیه ضمن خرید به خریداران ارایه می کنند.
فعالان بازار در مورد روند قیمت ها در بازار نیز می گویند: اگر چه نرخ دلار آزاد در مدت اخیر نوسان زیادی را تجربه کرده است، اما اکثر شرکت های عرضه کننده قیمت ها را تغییر نداده اند. زیرا هر افزایش قیمتی برای بازار لوازم صوتی و تصویری تهدید به حساب آمده و ممکن است موجب شود کسبه بازار شب عید را از دست بدهند.
کارشناسان نیز با توجه به شرایط موجود به خریداران توصیه کردند، اگر قصد خرید تلویزیون دارند برای خرید اقدام کنند تا هم از هدایا ضمن خرید بهره مند شوند و هم شانس خود را برای شرکت در قرعه کشی های گوناگون امتحان کنند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :