آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 66002
تاریخ انتشار : 20 دی 1393 11:57
تعداد بازدید : 1204

مشکل علاءالدین تنها دو طبقه نیست

حتما در طول یکی دوهفته گذشته از اتفاقات پاساژ علاءالدین با خبر شده اید.

ساحره چمنی
تخریب دو طبقه بزرگ ترین مرکز خرید و فروش گوشی در تهران، حواشی زیادی در پی داشت و علاوه بر شهرداری، دیوان عدالت اداری و نیروی انتظامی را هم درگیر کرد. علاوه بر موضوعاتی که هر روز درباره عوامل ساخت و ساز و در نهایت تخریب این پاساژ مطرح می شود، ظاهرا مشکلات داخلی پاساژ وخامت اوضاع را دوچندان کرده است.  اما این موضوع پرده از رازهایی برداشت که سال ها به صورت درگوشی میان مردم و رسانه ها می چرخید.  همه می دانیم مشکلات زیادی در پاساژ علاءالدین وجود داشته و دارد که البته همیشه از سوی فروشندگان و مدیران تکذیب می شود، اما ظاهرا فشاری که مدیران علاءالدین این بار روی فروشندگان طبقات تخریب شده، وارد کرده، گوشه ای از رازهای هزار توی علاالدین را برملا کرد. به نحوی که این موضوع باعث شد تا برخی از فروشندگان مال باخته پاساژ برای لحظاتی اقدام به نصب پلاکاردهایی داخل پاساژ کرد و به اقدامات نادرستی که از آنها سر می زند اعتراف کنند.
تا جایی که خط تلفن 50 هزار تومانی با زور به قیمت 5 میلیون تومان فروخته می شود و دلیل گران فروشی و کم فروشی در این مرکز خرید را هزینه های هنگفت و پول های زوری که مالکان با اجاره های 30 و 40 میلیون تومانی از مستاجرین طلب می کنند اعلام کرده اند.
حال علاوه بر مشتریان، باید به احوال این فروشندگان مال باخته گریست که نه در طبقات دیگر با افزایش دوبرابری اجاره بهای مغازه ها می توانند کاسبی کنند و نه می توانند به پاساژهای مجاور کوچ کنند چراکه اتفاقات علاءالدین تاثیرات جالبی در املاک خیابان جمهوری داشته که نه تنها برای آنها موضوع تخریب پاساژ و بی خانمانی و متضرر شدن کسبه پاساژ غم انگیز نبوده، بلکه موجبات افزایش درآمدشان هم فراهم شده است.
در این شرایط مشخص نیست که تکلیف مال باختگان چه خواهد شد و نهادها نظارتی چه زمانی، نگاهی عمیق تر به مهم ترین مجموعه فروش تلفن همراه در کشور خواهند داشت. اما مشخص است، فروشنده ای که قرار باشد ماهی ۴۰ میلیون تومان اجاره پرداخت کند سخت می تواند سالم کار کند.
حالا باید منتظر ماند و دید رسیدگی به پرونده علاءالدین به دو طبقه مذکور منتهی می شود یا مسوولان به سایر مسایل این پاساژ نیز رسیدگی خواهند کرد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :