آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 66009
تاریخ انتشار : 20 دی 1393 12:12
تعداد بازدید : 648

خبرک

قتل عام سگ ها در رشت اخیرا شهرداری رشت با کشتن تعداد زیادی از سگ های خیابانی در شب، توسط یک تفنگچی سوار بر اتومبیل، سمفونی از ناله سگ های نیمه جان برای مردم این شهر تدارک دید. این اقدام باعث شد تا شهروندانی که این صحنه های دلخراش را از نزدیک دیدند، موجی از اعتراض ها را نسبت به این اقدام شهرداری رشت آشکار کنند. ایسنا گزارش داده که بهانه شهرداری رشت، هار بودن این سگ هاست اما بسیاری از کارشناسان شهادت می دهند این سگ ها هار نیستند. مدیرعامل موسسه سرزمین ایده آل، می گوید: برای جمع آوری و ساماندهی سگ های خیابانی با اعضای شورای شهر رایزنی کردیم تا شاید جلوی امحای سگ های ولگرد در خیابان های شهر رشت را بگیریم اما متاسفانه رایزنی های این موسسه و دیگر دوستداران محیط زیست جواب نداد و باز هم شاهد تکرار کشتار سگ های ولگرد در خیابان بودیم. به گفته پیمان بازدیدی، سگ ها در حالی با این روش کشته شده اند که براساس دستورالعمل وزارت کشور و سازمان همیاری ها و شهرداری های کشور با عنوان کنترل جمعیت سگ های ولگرد مصوبه پاییز ۸۷ ، شهرداری ها ملزم به تاسیس سامانکده سگ ها شده اند اما متاسفانه به غیر از چند شهر هنوز در هیج جای کشور این طرح اجرا نشده است.


  آغاز چنارکاری در خیابان چنارهای سربریده تهران
مدیرعامل سازمان پارک ها و فضای سبز شهر تهران از آغاز عملیات کاشت حدود دو هزار درخت چنار در خیابان ولیعصر(عج) خبر داد. به گزارش مهر علی محمد مختاری گفت: عملیات بهسازی محیط کاشت درختان چنار موجود در خیابان ولیعصر(عج) و آماده سازی گودال های کاشت درختان جدید حد فاصل تقاطع خیابان انقلاب تا تقاطع بزرگراه شهید چمران توسط سازمان پارک ها و فضای سبز شهر تهران در دست اجراست. مدیرعامل سازمان پارک ها و فضای سبز شهر تهران درباره غرس یک هزار نهال به جای 6 درخت قطع شده خیابان ولیعصر(عج) در ابتدای فصل تابستان گفت: علت قطع درختان احتمال سقوط به دلیل افزایش سن درختان بوده که با مجوز قطع شده است تا خطری برای شهروندان به همراه نداشته باشد. درواقع این درختان خیابان ولیعصر(عج) برای جلوگیری از سقوط احتمالی قطع شدند. وی با اشاره به اینکه از ابتدای سال جاری در محدوده شهرداری منطقه 6 و خیابان ولیعصر(عج) درختان بیشماری غرس شده تا روند توسعه فضای سبز در آن محدوده ادامه داشته باشد، تصریح کرد: درخت های قطع شده از جمله درختان قدیمی و کهنسال خیابان ولیعصر(عج) بوده است. این درختان به دلیل سن بالا از داخل خالی شده بودند که احتمال سقوط آنها به دلیل وزش باد شدید، طوفان یا بارش برف وجود داشت.
  هزار واگن به ریل رجا افزوده می شود
مدیر عامل شرکت حمل و نقل ریلی رجا با اشاره به برنامه ریزی های این شرکت برای کاهش سن ناوگان فعال در خطوط ریلی از ورود هزار واگن جدید به ناوگان این شرکت در آینده ای نزدیک خبر داد. سیدحسن موسوی نژاد به ایسنا گفت: برنامه ریزی برای نوسازی ناوگان به طور جدی از سوی شرکت رجا دنبال شده و در دستور کار قرار دارد. تلاش می کنیم واگن های جدید از نظر کیفی مطلوب بوده و در حد نو باشد. موسوی نژاد با بیان این که میانگین عمر ناوگان شرکت رجا از 32 سال گذشته است اعلام کرد: هر چند واگن های مسافرتی را تا 45 سال می توان استفاده کرد و حتی با تعمیر مناسب می توان عمر آن را تا 55 سال نیز تمدید کرد اما قطعا این مساله با استانداردهای جهانی فاصله زیادی دارد و هدف ما رساندن عمر ناوگان به کمتر از 15 سال است. وی اعلام کرد با توجه به برنامه ریزی های صورت گرفته قطعا در نوروز امسال افزایش قیمت بلیت قطار نخواهیم داشت.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :