آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 66055
تاریخ انتشار : 21 دی 1393 10:38
تعداد بازدید : 790

مدیرعامل شرکت ارتباطات سیار ایران

شماره رسمی 82 درصد مردم همراه اول است

مدیرعامل شرکت ارتباطات سیار ایران گفت:​ تا بهمن ماه سال جاری در 9 شهر خوزستان، نسل سوم تلفن همراه اول راه اندازی می شود.

ایسنا - وحید صدوقی در حاشیه سفر خود به استان خوزستان گفت: ​این سرویس پیش از این یعنی در سال جاری در شهرهای آبادان، ​اهواز و خرمشهر راه اندازی شده است که در بهمن ماه امسال تعداد شهرهای برخوردار از نسل سوم تلفن همراه اول به 12 شهر می رسد.
وی افزود: در استان خوزستان از شبکه نسل سوم همراه اول استقبال خوبی صورت گرفته که این مساله نشان دهنده کیفیت خوب خدمات این سرویس بوده است و امیدواریم بتوانیم این شبکه را متناسب با برنامه، ​توسعه دهیم.
صدوقی تصریح کرد:​ بهبود کیفیت شبکه همراه اول در استان یکی از نکات مهم و قابل توجه است؛ علاوه بر تعیین شاخص هایی برای بهبود کیفیت در این شبکه، هر 3 ماه یکبار مقایسه هایی برای شبکه همراه اول نسبت به سایر رقبا انجام می دهیم که به لطف خدا در مقایسه های صورت گرفته هم از نظر میزان پوشش، هم کیفیت مکالمه و هم از نظر میزان دانلود دیتا، شبکه همراه اول استان وضعیت بهتری داشته و این مساله نشان دهنده تلاش های مجموعه مخابرات استان در زمینه بهینه سازی و به سازی شبکه بوده است.
وی عنوان کرد: ​در حال حاضر همراه اول سهم 60 درصدی در تعداد مشترکان و بازار اپراتورها را به خود اختصاص داده است و این اپراتور توانسته پس از چند سال سهم خود را حفظ کند.
مدیرعامل شرکت ارتباطات سیار ایران ادامه داد: در حال حاضر با بررسی​های صورت گرفته 82 درصد افراد در ثبت نام های مختلف خود، سیم کارت همراه اول را به عنوان سیم کارت رسمی و معتبر خود اعلام می کنند.
وی افزود: ​یکی از دغدغه های جدی ما در توسعه شبکه همراه اول، نصب سایت در نقاطی است که با محدویت پوشش مواجه هستیم و یا تعداد مشترکان افزایش یافته است و ما باید در این نقاط ظرفیت ایجاد کنیم که این مساله همکاری مردم و مسوولان به ویژه شهرداری ها را می طلبد.
صدوقی گفت: در نقاطی که پوشش شبکه کامل باشد به نفع خود مشترکان است، در غیر این صورت خود مشترکان متضرر می شوند و بنابراین توصیه می کنیم که مشترکان در نقاطی که پوشش شبکه ضعیف است کمتر تماس بگیرند یا تماس نگیرند زیرا به نفع آن ها نیست.
وی در زمینه بهره مندی پوشش شبکه همراه اول در اهواز اظهار کرد: با بررسی و تست میدانی در 370 کیلومتر از مسیر اهواز به این نتیجه رسیدیم که تنها در کمتر از 3 درصد این مسیر پوشش شبکه ضعیف است و نیاز به اصلاح دارد اما در مجموع این عدد، عدد خوب و قابل قبولی است؛ به هر حال امیدواریم که پوشش ضعیف شبکه به صفر برسد و باید به وضع ایده آل برسیم.
مدیرعامل شرکت ارتباطات سیار ایران درباره نوسازی شبکه همراه اول نیز گفت: ​کل شبکه همراه اول در شهر اهواز و توابع آن نوسازی و تجهیزات قدیمی آن کاملا جمع آوری شده و در سطح استان نیز شبکه های شهرهای سربندر، آبادان، خرمشهر، شادگان، ​دارخوین، ماهشهر و هندیجان نوسازی شده است.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :