آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 66066
تاریخ انتشار : 21 دی 1393 10:55
تعداد بازدید : 637

اعتبارات شرکت پست سال آینده 10 برابر می شود

شرکت پست جمهوری اسلامی ایران و جهاد دانشگاهی با هدف فراهم آوردن زمینه همکاری منظم و مستمر پژوهشی، آموزشی و فناوری با جهاد در راستای تامین نیازهای پستی تفاهم نامه مشترکی را امضا کردند.


ایسنا- حمیدرضا طیبی، رییس جهاد دانشگاهی در این مراسم با بیان اینکه وضعیت کشور در روزهای گذشته نشان داده است که برگ برنده های ایران در حوزه انرژی جوابگو نیست گفت: تکنولوژی باعث شده کشورهای دیگر بتوانند ایران را تحریم کنند و ما نیز می توانیم با استفاده از همین تکنولوژی به اهداف خود دست پیدا کنیم.
وی با بیان این که تفاهم نامه پست و جهاد دانشگاهی در راستای پیشرفت های فرهنگی، علمی و آموزشی در حوزه پستی انجام شده است، گفت: دنیا در حوزه های خدماتی و تولیدی مختلف از جمله پست در حال پیشرفت است و هدف آن ها این است که آن قدر در فن آوری پیشرفت کنند که دیگران از این قافله عقب بمانند.
رییس جهاد دانشگاهی ادامه داد: سرعت تغییرات در حوزه فن آوری های مختلف به گونه ای است که اگر کشور ما از این قافله عقب بماند، قابل جبران نیست.
طیبی همچنین خاطرنشان کرد: همه بخش های کشور باید برای روزآمد شدن به حوزه علم و فن آوری توجه کنند.
وی همچنین با بیان این که جهاد دانشگاهی سازمانی است که از نظر مالی به مجموعه خود اتکا دارد، گفت: تلاش این سازمان جهادی است و هزینه های تمام شده آن نیز برای هرگونه خدمتی جهادی خواهد بود.
حسین مهری، مدیر عامل شرکت پست، نیز با بیان این که اعتبارات این شرکت امسال نسبت به سال گذشته چهار برابر شده است گفت: برنامه ریزی شده است که میزان این اعتبارات در سال آینده 10 برابر شود.
وی با بیان تغییرات تکنولوژی و تاثیر آن در ماموریت های جدید پستی افزود: سرانه پست در آمریکا 1000 مرسوله در سال است که این کشور بالاترین سرانه پستی را در جهان دارد. همچنین سرانه پستی در سوئیس نیز 705 مرسوله است.
مدیر عامل شرکت پست همچنین خاطرنشان کرد: در حال حاضر بحث پست الکترونیکی شدن و ارسال کلیه اخطاریه های دولتی از طریق الکترونیکی به افراد در سوئیس مطرح می شود و ایران نیز در این زمینه شروع به انجام فعالیت هایی کرده است.
مهری افزود: در زمینه پست مالی نیز کشورها در دنیا پیشرفت هایی را برای انجام خرید و فروش اینترنتی و پرداخت قبوض مالی داشته اند که این امرعلاوه بر اشتغالزایی باعث از بین رفتن واسطه ها در خرید و فروش می شود.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :