آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 66075
تاریخ انتشار : 21 دی 1393 11:6
تعداد بازدید : 1016

هیاهو برای هیچ؟

پس از سر و صداهایی که تخریب طبقات علاءالدین به پا کرد، حالا انگار معاون شهرسازی و معماری شهرداری تهران در صدد حل و فصل ماجرا برآمد که شاید بتوان این مساله را به نوعی لوث کردن قضایا آن هم با راهکار شهرداری دانست.

ساحره چمنی
وی روز گذشته اعلام کرد: "اگر با مالک به توافق برسیم که نمی رسیم تخریب پاساژ منحل می شود."
موضوعی که این پرسش را در افکار عمومی ایجاد می کند که پس این همه رفت و آمد، کشیده شدن پای سازمان های مختلف به ماجرا و افشای تخلفات و ... همه برای هیچ بوده و تخلفی درکار نیست؟!
در این اوضاع چند موضوع مطرح می شود. اول اینکه شهرداری که سال هاست چشم روی تخلفات ساختمان ناامن علاءالدین بسته حالا ظاهراً به گونه دیگر در صدد توجیه این تخلفات است.
این که چگونه یک شبه ورق این جریان برگشته و با شهرداری در خصوص دریافت پایان کار و با آتش نشانی در خصوص ایمن سازی ساختمان توافق می شود، همه و همه شبهاتی را به همراه دارد که توجیهی بر آن وارد نیست.
یکی از ابهامات در عملکرد شهرداری را می توان توافق بر تجاری کردن طبقات منفی علاءالدین به جای پارکینگ و احداث پارکینگ در خارج از ساختمان دانست که آنهم از سوی علاءالدین هنوز اجرایی نشده است. از سوی دیگر سازمان نظام مهندسی نیز در این ماجرا زیر سوال است چراکه بنا به گفته معاون شهرسازی و معماری شهرداری تهران دو نامه "رد و تایید" استحکام ساختمان علاءالدین در دو زمان مختلف ارایه شده که این موضوع نیز این ابهام را باقی می گذارد که در ازای چه چیزی استحکام ساختمان تایید شده است!؟  تمام این توافقات یک شبه نیز در حالی صورت می پذیرد که سال هاست سخن از استحکام نداشتن این ساختمان مطرح بوده است. این در حالیست که طی هشت سال گذشته نیز مواردی مبنی بر قول مالک علاءالدین در رفع مشکلات پیرامون این پاساژ مطرح بوده که هیچ کدام نیز عملیاتی نشده است. از این رو بسته شدن پرونده علاءالدین به شکلی که سناریوی آن در حال رقم خوردن است، نه تنها هیچ چیز از ابهامات پیرامون این ماجرا کم نمی کند، بلکه پرسش های جدید دیگری نیز در اذهان عمومی ایجاد می کند. به هر حال باید منتظر ماند و دید آیا باز هم این علاءالدین است که موفق می شود، از لابه لای قوانین و مقررات شهری به سلامت عبور کند یا نه؟


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :