آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 66079
تاریخ انتشار : 21 دی 1393 11:10
تعداد بازدید : 784

آیفون هشت ساله شد

۸ سال پیش استیو جابز در کنفرانس مک ورلد ۲۰۰۷ از اولین آیفون رونمایی کرد. کنفرانسی به یاد ماندنی که با رونمایی از محصولی انقلابی صنعت موبایل دنیا را متحول کرد.

فناوران- حتی اگر طرفدار هر یک از سیستم عامل های موبایلی از آندرویید گرفته تا ویندوز فون باشید،به برند خاصی مثل سامسونگ، موتورولا، اچ تی سی یا بلک بری عرق داشته باشید، فرقی نمی کند، نمی توانید این حقیقت را انکار کنید که اپل با عرضه نخستین گوشی آیفون انقلابی را در صنعت موبایل ایجاد کرد.
شاید تا پیش از عرضه آيفون، گوشی های هوشمندی هم در عرصه بازار وجود داشت، که ظاهری زمخت با ترکیبی از قلم و صفحه کلید فیزیکی داشتند، اما فقط یک شرکت، جسارت ساخت گوشی هوشمندی  بدون نیاز به قلم و کلیدهای فیزیکی داشت. اپل با عرضه آیفون نحوه تعامل کاربر با گوشی را به طور کامل تغییر داد. اپل قدرت اکوسیستم یکپارچه را نشان داد و پی به ارزش و اهمیت اپلیکیشن برد. این شرکت آمریکایی برای نخستین بار بستری را فراهم کرد که توسعه دهندگان بتوانند محصولات خود را به جامعه بزرگی از مخاطبان ارایه کنند. همه این ها به بهترین شکل ممکن با رهبری استیو جابز به سرانجام رسید تا الگویی شود برای دیگر اکوسیستم ها. اوایل ژانویه سال ۲۰۰۷، استیو جابز، مدیرعامل وقت اپل در کنفرانس مک ورلد حاضر شد و روی سن رفت و از محصولی پرده برداشت که همه را شگفت زده کرد. این محصول نه تنها اپل را تکان داد، بلکه صنعت موبایل دنیا هم مدیون این محصول انقلابی است.
این محصول تازه به مرور کمپانی اپل را به باارزش ترین برند دنیای فناوری تبدیل کرد. اکوسیستم iOS به شکل استادانه ای تحت رهبری استیو جابز طراحی شد تا درآمد ثابت و قابل ملاحظه ای را برای این شرکت و توسعه دهندگان اپلیکیشن های تحت iOS به ارمغان آورد.
اگر امروز گوشی با دکمه های QWERTY یا قلم های خازنی در دست نداریم، مدیون آیفون ۲۰۰۷ و بلندپروازی های استیو جابز هستیم.
جابز در این کنفرانس معروف، وقتی روی سن رفت، گفت: قصد داریم اینترنت را به جیب تان بیاوریم. شاید این جمله آن روز کمی سنگین و غیرقابل فهم بود، اما امروز دسترسی به همه سرویس های شبکه موبایلی و تسهیل ارتباطات در میان همه کاربران سراسر دنیا را مدیون این بزرگ مرد عرصه فناوری هستیم.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :