آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 6615
تاریخ انتشار : 9 اسفند 1390 9:11
تعداد بازدید : 929

با توافق کمیسیون اینترنت و PAP سازمان نظام صنفی رایانه‌ای تهران و کمیسیون تنظیم مقررات:

تعرفه های VoIP دوباره بررسی می شود

سخنگو و مسوول روابط عمومی کمیسیون اینترنت و PAP سازمان نظام صنفی رایانه ای تهران با بیان اینکه کمیسیون اینترنت با جدیت در حال پیگیری تعرفه مکالمات VOIP است،گفت: در پی مصوبه کارگروه VoIP کمیسیون اینترنت و انتقال داده ها در رابطه با استفاده حداکثری از تمامی ظرفیت ها به منظور به تعویق انداختن اجرای مصوبه کمیسیون تنظیم مقررات پیرامون تغییر در نرخ تعرفه مکالمات بین المللی صادره از طریق مخابرات سنتی (TDM)»، این کمیسیون تاکنون بیش از پنج نشست با مسوولان سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی و شرکت ارتباطات زیرساخت در خصوص برگزار کرده است.

فناوران- پیام کرباسی افزود: در آخرین نشست کمیسیون اینترنت وpap سازمان  با رگولاتوری  که روز شنبه ششم اسفندماه با حضور مهندس فلاح، مدیر کل بررسی‌های فنی و اقتصادی سازمان تنظیم مقررات به عمل آمد، موافقت شد موضوع فوق با حضور کارشناسان سازمان نصر، مورد بررسی‌های کارشناسی مجدد قرار گیرد.
وی اضافه کرد: خوشبختانه همزمان این مهم با رویکرد مثبت از طرف شرکت ارتباطات زیرساخت نیز مواجه است. این موضوع از نزدیک پیگیری و نتایج آن به اطلاع فعالان حوزه تلفن اینترنتی صادره از کشور خواهد رسید.  
کرباسی همچنین با اشاره به مصوبه کمیسیون اینترنت وpap مبنی بر درخواست استفاده از ارز رسمی در حوزه فاوا،گفت: در پی مصوبه سومین نشست کمیسیون، مقرر شد با توجه به نوسانات اخیر در بازار ارز کشور و تاثیرات آن بر کسب و کار شرکت‌های حوزه فاوا و به منظور ایجاد ثبات بیشتر در نرخ خدمات قابل ارایه به کاربران، اقدامات اجرایی با هدف دسترسی به ارز رسمی کشور به برای ارایه خدمات در حوزه فاوا از طریق دو وزارتخانه ارتباطات و فناوری اطلاعات و صنعت، معدن و تجارت همزمان با بانک مرکزی صورت پذیرد.
وی ادامه داد: در این راستا اقدامات لازم از سوی کارگروه SAP به منظور تامین پهنای باند ارتباطی، همچنین کارگروه VoIP برای تامین ارز قابل پرداخت به تامین‌کنندگان تماس‌های بین‌المللی و در نهایت کارگروه انتقال داده‌ها و اینترنت پرسرعت نیز به منظور تامین تجهیزات سخت‌افزاری، آغاز شده است که انتظار می رود نتایج مناسب به همراه داشته باشد.
 وی تاکید کرد: با توجه به جدید بودن موضوع و نامشخص بودن مجاری رسمی در قوه مجریه در ارتباط با چنین درخواستی، طبیعی است که انرژی و پیگیری زیادی صرف آن خواهد شد.
پیام کرباسی با بیان اینکه کارگروه SAP در این دوره از فعالیت کمیسیون اینترنت و PAP تعریف  شده است، گفت: در حال‌حاضر هفت شرکت SAP از رگولاتوری پروانه فعالیت دارند و عمده فعالیت آنها ارتباطات ماهواره‌ای است.
وی همچنین در مورد کاهش سرعت اینترنت طی چند هفته گذشته گفت: با توجه به بروز برخی اختلالات در ارتباطات شبکه‌ای کشور طی چند هفته گذشته، کمیسیون اینترنت و انتقال داده‌های سازمان نصر استان تهران اقدام به پیگیری موضوع از مراجع مرتبط دولتی کرده است.
وی افزود:  برگزاری جلسه‌ای فوری با حضور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات و دست اندرکاران و مدیران مربوطه، تقاضا شده است که انتظار می‌رود این نشست حداکثر تا اواسط هفته آتی برگزار و در نخستین فرصت، نتایج آن طی نشستی مطبوعاتی به اطلاع اصحاب رسانه، شرکت‌های اینترنتی عضو و کاربران اعلام شود.
عضو کمیسیون اینترنت و PAP سازمان نظام صنفی رایانه‌ای تهران گفت: شرکت‌های خدمت‌رسان در حوزه اینترنت، تمامی تلاش خود را از طریق سازمان نظام صنفی رایانه‌ای به منظور هماهنگی بیشتر در ارتقای سطح کیفی خدمات به کار بسته‌اند تا میزان هزینه احتمالی در راستای بروز برخی اختلالات را به حداقل ممکن برسانند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :