آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 6622
تاریخ انتشار : 9 اسفند 1390 9:32
تعداد بازدید : 393

تمام استان های كشور به نرم افزار پسماند متصل می شوند

مدیر گروه پسماند سازمان حفاظت محیط زیست گفت: تا دو ماه آینده تمام استان های كشور برای پایش پسماندها به نرم افزار مركزی كه برای این منظور در سازمان مركزی محیط زیست نصب شده متصل می شوند.

ایرنا-  محمد علیزاده افزود: نرم‌افزار پسماندها برنامه جامع و كاملی است كه چرخه پسماند را از ابتدا تا انتها پایش می‌كند.
 وی گفت: پسماندها از لحاظ فرآیندهای صنعتی، محل تولید، محل نگهداری موقت، زمان و نحوه حمل و نقل، نحوه امحا و همچنین نحوه عملكرد پیمانكاری كه كار جمع آوری و امحا پسماند را بر عهده دارد، توسط این نرم‌افزار جامع و كامل پایش می‌شود.
وی ادامه داد: حتی واحدهای صنعتی كه دارای پسماند هستند و می‌خواهند آنها را برای امحا به بخش پیمانكاری تحویل دهند. نیازمند یك بارنامه هستند كه باید توسط این نرم‌افزار صادر شود. اگر این صنایع جواب درست در مورد نحوه حمل و امحا این پسماندها داده نشود، به عنوان یك چالش زیست محیطی تلقی شده و سازمان محیط زیست می‌تواند با این واحدهای صنعتی برخورد كند.
علیزاده گفت: در حال حاضر در استان خوزستان و تهران این نرم‌افزار جامع نصب شده و به تدریج و حداكثر تا دو ماه آینده در 31 استان كشور نیز نصب می‌شود و اطلاعات پسماند به روز وارد سیستم نرم‌افزاری مركزی می‌شود و تحت پردازش و تحلیل قرار می‌گیرد.
وی افزود: با فعال شدن نرم‌افزار پسماند در آینده توانایی تخمین میزان تولید پسماند روزانه، میزان امحا، نحوه حمل و نقل پسماندهای تولید شده در سراسر كشور را خواهیم داشت و حتی امكان مقایسه تولید پسماند در استان‌ها و شهرهای مختلف كشور نیز فراهم می‌شود.مدیر گروه پسماند سازمان حفاظت محیط زیست اظهار داشت: تمام این اطلاعات نشان دهنده داشتن یا نداشتن كارآیی سیستم مدیریت پسماند در كشور خواهد بود.
وی گفت: زمانی كه اطلاعات به تدریج وارد سیستم نرم‌افزاری پسماند می‌شود قابلیت تحلیل ما در زمینه تولید و نحوه امحا پسماندها در كشور افزایش می‌یابد. شاید در ابتدا این كار با 100 یا 200 واحد صنعتی آغاز شود اما به تدریج تمام پسماندهای صنعتی با این روش تحت پوشش قرار می‌گیرند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :