آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 6624
تاریخ انتشار : 9 اسفند 1390 9:43
تعداد بازدید : 502

مدیر عامل سازمان فناوری اطلاعات:

صاحبان آدرس های عددی اینترنتی،آدرس های شان را ثبت کنند

بر اساس مصوبه 106 کمیسیون تنظیم مقررات، می بایست در راستای ساماندهی استفاده از آدرس های عددی اینترنتی، صاحبان این آدرس ها نسبت به ثبت آنها اقدام کنند.

روابط عمومی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات-  مهندس سعید مهدیون در نخستین گردهمایی ثبت کنندگان محلی اینترنت در کشور، ضمن بیان این مطلب افزود: در صورت ثبت و ساماندهی این آدرس‌ها، فضایی مناسب برای انجام بهتر کسب و کارها در این حوزه و همچنین افزایش کیفیت و کارایی برای مصرف کنندگان فراهم خواهد شد. وی با بیان این مطلب که با عملیاتی شدن این ساماندهی معایب موجود نیز بر طرف خواهد شد، افزود: با ساماندهی در این حوزه، امکان برخی سوءاستفاده‌ها و بروز تخلف‌های احتمالی نیز از بین خواهد رفت.
وی خاطر نشان کرد: یکی از مهم‌ترین مسایلی که در بخش شبکه ملی IP مطرح می شود موضوع توزیع و بازمهندسی آدرس‌های عددی اینترنتی است که می بایست اجرایی شود.
سعید مهدیون تصریح کرد: برای انجام این کار، مطالعه تطبیقی روی کشورهای مختلف صورت گرفت و رفتارهای آنها در این حوزه مورد بررسی قرار گرفت.
وی ادامه داد: در همین راستا و بر اساس مدلی که برای کشورمان در نظر گرفته شده است مقرر شد تا در نخستین اقدام ثبت آدرس‌هایIP در دستور کار قرار گیرد.
وی تاکید کرد: به همین منظور کمیسیون تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی، سال گذشته مصوبه 106 خود را به عنوان نخستین سند قانونی موجود در این حوزه ابلاغ کرد.
مدیر عامل سازمان فناوری اطلاعات با اشاره به اقدام‌های بعدی در این بخش گفت: بر اساس نتایج به دست آمده از ثبت آدرس‌ها، فرصت مناسب برای استفاده بهینه از آدرس‌های عددی نسخه چهار در مدت زمان باقی مانده، فراهم خواهد شد.
وی ادامه داد: همچنین زمینه لازم برای احصای حقوق مصرف‌کنندگان و ارایه‌کنندگان خدمات در این حوزه نیز ایجاد می‌شود.
این گزارش حاکی است، در این گردهمایی، مهندس انصاری، معاون مدیریت و توسعه شبکه سازمان فناوری اطلاعات نیز با اشاره به شبکه ملی اطلاعات و برنامه‌های تدوین شده برای ایجاد این شبکه اظهار داشت: یکی از زیرساخت‌هایی که می بایست در این حوزه فراهم شود ساماندهی آدرس‌های عددی و گذر به آدرس‌های عددی نسل شش
 است.
وی افزود: در همین راستا، وضع موجود شناسایی و برنامه‌ریزی لازم به منظور گذر به وضع مطلوب نیز صورت گرفته که اقدام‌های لازم در حال عملیاتی شدن است.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :