آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 6629
تاریخ انتشار : 9 اسفند 1390 9:52
تعداد بازدید : 670

مدیرعامل شرکت مخابرات خراسان رضوی:

تجمیع BTS تلفن همراه در سطح شهر غیر کارشناسانه است

مدیرعامل شرکت مخابرات خراسان رضوی مصوبه اخیر شهرداری مشهد پیرامون ساماندهی و تجمیع دکل های BTS تلفن همراه در سطح شهر را غیر کارشناسی خواند و گفت: در صورت عملی شدن این مصوبه بیش از 20 درصد از ساکنان شهر مشهد از زیر پوشش تلفن همراه خارج خواهند شد.

موبنا- علی کارگزار درخصوص نگرانی‌های برخی از شهروندان پیرامون تشعشعات آنتن‌های BTS تلفن همراه گفت: امواج آنتن‌های موبایل از طریق مراجع گوناگون قانونی مورد سنجش قرار گرفته و هیچگونه خطری از این بابت متوجه شهروندان نیست.
کارگزار افزود: اتحادیه جهانی مخابرات IUT، سازمان تنظیم مقررات، وزارت بهداشت، سازمان انرژی اتمی و 10‌ها مرجع دیگر بر این تشعشعات نظارت دارند و اساسا ارتباطات بی سیم و GSM در تمامی نقاط دنیا برای پوشش شبکه موبایل معمول و مرسوم است.
وی گفت: آنتن‌های BTS همراه اول در ارتفاع  کمتر از چهار متر در پشت بام‌ها نصب شده و میزان تشعشعات آن بسیار کمتر از حد مجاز است.
وی بیان کرد: برای کاهش اختلالات در شبکه مخابراتی، سازمان‌ها می‌توانند تقاضاهای خود را برای ایجاد شبکه پشتیبان ارایه دهند تا از چندین نقطه این ارتباط برقرار شود.
بحث بر سرایمنی تلفن همراه و تشعشعات آنتن‌های BTS در طول دهه گذشته فراز و نشیب‌های زیادی را پشت سر گذاشته و باعث ایجاد نگرانی و سردرگمی گسترده عمومی و انجام شمار زیادی تحقیقات درباره تاثیر این امواج بر سلامت شده است، اما با گذشت بیش از یک دهه همچنان نگرانی‌ها بر سر این موضوع ادامه دارد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :