آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 6647
تاریخ انتشار : 9 اسفند 1390 10:23
تعداد بازدید : 387

لغو اعتصاب متروی بارسلون به خاطر کنگره جهانی موبایل

ناآرامی های گسترده در اسپانیا حاصل رکود و بیکاری بی سابقه است که بر کیفیت و نحوه برگزاری کنگره جهانی موبایل در شهر بارسلون تاثیر منفی گذاشته است.

خبرگزاری فارس- تورم و گرانی شدید و رکود اقتصادی بسیاری از کارمندان و کارگران اسپانیایی را وادار به اعتصاب و تظاهرات خیابانی کرده و این مساله بر صنعت توریسم و همین طور حمل‌ونقل این کشور تاثیر منفی گذارده است.در شرایطی که کنگره جهانی موبایل مطابق روال همه ساله در شهر بارسلون اسپانیا آغاز به کار کرده است، اعتصاب کارکنان متروی این شهر در اعتراض به ناکافی بودن دستمزدها و شرایط بداقتصادی در روزهای اول مشکلات جدی برای افراد شرکت کننده در این کنگره به وجود آورد. این مساله مدیران شهری و برگزارکنندگان این کنگره را به تکاپو انداخت تا به هر نحوی این مشکل را به طور موقت هم برطرف کنند. لذا جلسه‌ای میان نمایندگان کارکنان مترو و مسوولان دولتی برگزار شد تا فعلا اعتصاب متروی بارسلون ادامه نیابد.بر همین اساس شبکه متروی شهر بارسلون تا چهار روز دیگر که کنگره جهانی موبایل به پایان می‌رسد، به طور عادی فعالیت خواهد کرد.
با این حال باید داشت که موقتی بودن این توافق ممکن است، موجب شود که کارکنان متروی بارسلون بلافاصله پس از اتمام این رویداد مجددا اعتصاب خود را از سر بگیرند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :