fanavaran
آخرین اخبار
   
  کد خبر : 66729
  تاریخ انتشار : 29 دی 1393 11:47
  تعداد بازدید : 800

  فایرفاکس محبوبیت یاهو را افزایش داد

  شرکت یاهو از زمان انعقاد قرارداد جدید با موزیلا و تبدیل شدن به جست وجوگر پیش فرض در مرورگر اینترنتی فایرفاکس سهم خود را در بازار جهانی افزایش داده است.

  همکاران سیستم- آخرین اطلاعات منتشر شده از سوی مرکز Statcounter به نقل از وبسایت theinquirer نشان می دهد سهم یاهو از بازار جست وجوهای اینترنتی در آمریکا به بیشترین میزان خود در ۵ سال گذشته رسیده است و این شرکت هم اکنون ۱۰.۴ درصد از این بازار را در اختیار دارد و البته گوگل به عنوان حاکم اصلی این بازار صاحب ۷۵.۲ درصد آن است. جست وجوگر اینترنتی Bing مایکروسافت با ۱۲.۵ رصد در رتبه دوم این لیست قرار گرفته است که البته سهم این پلتفورم رشد ماهانه را تجربه کرده است. مرورگر فایرفاکس که توسط شرکت موزیلا پشتیبانی می شود در نوامبر ۲۰۱۴ اعلام کرد که به همکاری طولانی مدت خود با گوگل پایان داده است و از این پس به صورت منطقه ای جست وجوگرهای اینترنتی را در اختیار کاربران خود قرار می دهد و در کشورهای چین و روسیه Baidu و Yandex محبوبیت بیشتری از گوگل دارند.
   با این اتفاق فایرفاکس برنامه ریزی جدیدی برای ۱۰ سال آینده خود انجام داده است تا مرورگرهای اینترنتی را بر حسب مناطق جغرافیایی به صورت پیش فرض در اختیار مشترکان خود قرار دهد.


  نظر شما  نمایش غیر عمومی
  تصویر امنیتی :