آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 66756
تاریخ انتشار : 30 دی 1393 10:36
تعداد بازدید : 785

گامی به سوی تولید چشم مصنوعی

LED روی لنز چشمی چاپ شد

محققان روشی برای چاپ سه بعدی LED روی سطوح ابداع کرده اند.

NanoWerk- محققان با استفاده از نانوذرات روی یک لنز چشمی LED ایجاد کردند و امیدوارند که بتوانند از این روش برای تولید چشم مصنوعی استفاده کنند.
چاپ سه بعدی قطعات الکترونیکی همیشه با محدودیت هایی روبه رو بوده است. اینکه بتوان مواد مختلفی را به صورت مستقیم روی یک سطح به صورت سه بعدی چاپ و در نهایت قطعه الکترونیکی با این فرآیند تولید کرد، موضوع بسیار جذابی است. با این کار می توان ترکیبات مختلف را روی یک سطح ایجاد و ابزارهایی با ویژگی های مختلف تولید کرد. اما تاکنون به دلیل محدودیت های مواد و روش های مورد استفاده برای این کار، چالش هایی در زمینه چاپ سه بعدی وجود داشته است.
مایکل مک آلپاین از محققان دانشگاه پرینستون می گوید: بزرگترین موفقیتی که تاکنون در این بخش به دست آمده آن است که روشی برای چاپ سه بعدی یک یا دو پلیمر به صورت همزمان ارایه شده است. ما اخیرا موفق شده ایم گام دیگری در این حوزه برداریم.
یونگ لین کونگ از محققان این پروژه می گوید: با استفاده از این روش، توانستیم ساختاری منحصر به فرد از LED ها تولید کنیم که در آن حرکت رشته های سازنده هم به صورت عمودی و هم افقی قرار گرفته اند. با این کار ساختاری سه بعدی به دست می آید که امکان تولید چند رنگ را داراست.
وی می افزاید: ما از یک اسکنر سه بعدی برای اسکن کردن سطح یک لنز استفاده کردیم و در ادامه روی سطح این لنز چاپ سه بعدی انجام دادیم و با این کار روی لنز، LED نازکی تولید کردیم که می تواند در آینده نقش چشم مصنوعی را ایفا کند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :