آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 66759
تاریخ انتشار : 30 دی 1393 10:39
تعداد بازدید : 855

فعالان نگران از دست دادن رونق شب عید

بازار کامپیوتر،خسته و بی رمق است

رکود بازار خرید و فروش کالاهای کامپیوتری منجر به کاهش قیمت ها شده است.

مریم عسگری
بر اساس اعلام فعالان بازار  کامپیوتر، طی یک ماه گذشته به دلیل تشدید نوسان نرخ دلار آزاد شاهد رشد قیمت و در مقابل کاهش شدید بوده ایم که این موضوع موجب شده که بسیاری از کسبه متضرر شوند و بابت آینده بازار احساس نگرانی کنند. به همین دلیل برخی از کسبه از اوایل هفته جاری قیمت کالاهای خود را 20 تا 80 هزار تومان کاهش داده اند.
مهدی بکایی، مدیرعامل شرکت سیب گستران پارسیان با تایید این مطلب می گوید: در ماه های گذشته کسبه و فعالان بازار در حدی نسبت به تغییرات قیمتی اقدام کرده اند که میزان اعتماد به بازار و همچنین تقاضا در حد چشمگیری کاهش یافته است. به همین دلیل فروشندگان به کلی از سود منصرف شده و قیمت ها را در حد قیمت خرید کاهش داده اند تا شاید در میزان تقاضا از بازار تغییری ایجاد شود.
وی می افزاید: البته در مورد برخی از کالاها میزان کاهش قیمت در حد بسیار چشمگیری بوده است. به عنوان مثال قیمت آی مک 5K اپل در سه هفته گذشته و در ابتدای ورود این کالا به بازار در حدود 14 میلیون تومان بود که حالا در پی کاهش شدید تقاضا و همچنین عرضه نمونه های دیگر این محصول به بازار قیمت آن به حدود 10 میلیون تومان رسیده است.
محمد فرهود یکی دیگر از فعالان بازار هم با تایید خبر کاهش قیمت ها در بازار کامپیوتر می گوید: تا روز شنبه قیمت دلار روی سه هزار و 480 تومان تثبیت شده بود و کسبه هم قیمت ها را تا حدودی کاهش دادند. اما از روز دو شنبه دوباره قیمت دلار آزاد تا مرز سه هزار و 520 تومان رسید و این درحالی است که بر خلاف دفعات قبل قیمت ها را افزایش ندادند. زیرا در بازار خریداری نیست و کسبه دیگر نمی توانند قیمت ها را برای خود تغییر دهند.
فعالان بازار می افزایند: ترس ما از این بود که بازار شب عید را از دست بدهیم و وضعیتی مثل سال گذشته داشته باشیم که گویا امسال هم ما از رونق بازار شب عید محروم هستیم. به گفته آنها، شاید بهتر باشد در چنین وضعیتی سرمایه خود را نجات داده و در بخش دیگری تمرکز کنند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :