آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 66763
تاریخ انتشار : 30 دی 1393 10:49
تعداد بازدید : 803

با وجود تصویب اصول حاکم بر پروانه‌هایPAP، PSTN و ISDP

پروانه های خدمات تلفن ثابت و انتقال داده تمدید شد

در حالی که هفته گذشته از سوی رییس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی اعلام شد که اصول حاکم بر پروانه های PAP، PSTN و ISDP تصویب شده است اما گویا این تصویب تا ابلاغ و بکارگیری آن راه درازی در پیش دارد. چرا که گفته می شود گویا پروانه های قبلی در این بخش تا پایان فروردین ۹۴ تمدید شده است.

فناوران- رییس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی در زمان اعلام این خبر، استقلال از فناوری، تسریع در توسعه خدمات در سراسر كشور، ارتقا سطح فعالیت شركت های توانمند، افزایش سرمایه گذاری و اشتغال و نیز رقابت سازنده در بخش توسعه شبكه ثابت و ارایه خدمات ارتباطی و انتقال داده در كشور را از اهداف دیگر بررسی و تصویب اصول حاكم بر صدور پروانه ارتباطات ثابت در كمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات عنوان كرده بود.
در عین حال عمیدیان با بیان اینكه این موضوع با نظرخواهی كتبی و گسترده از نخبگان و متخصصان حوزه ICT و مشاركت فعال و برگزاری جلسات مختلف با تمام ذینفعان به تصویب رسیده است گفته بود که  براساس این مصوبه دارنده پروانه مجاز است شبكه مستقل ارتباطی (انتقال و دسترسی) را در چارچوب شبكه موضوع پروانه راه اندازی كند.
اکنون اما خبرگزاری تسنیم خبر از تمدید پروانه های قبلی تا پایان فروردین ماه سال آینده داده است. به نوشته این خبرگزاری به رغم اینکه اصول حاکم بر این پروانه ها تصویب شد و انتظار می رفت وضعیت فعالان این حوزه سریعا مشخص شود اما مصوبه ای روی خروجی الکترونیک سازمان تنظیم مقررات به این شرح قرار گرفته است:
کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات در جلسه شماره 206 مورخ 1393/10/21 پیرو مصوبه شماره 5 جلسه شماره 187 مورخ 1393/2/21 و مصوبه شماره یک جلسه شماره 199 مورخ 1393/7/6 مبنی بر تمدید اعتبار پروانه شرکت های دارنده پروانه ارایه خدمات تلفن ثابت (PSTN) و خدمات انتقال داده ها از طریق خطوط کابلی (PAP) و مصوبه شماره یک جلسه شماره 191 مورخ 1393/3/29 در خصوص تعیین تکلیف پروانه های صادره براساس شرایط جدیدی که به تصویب می رسد، به منظور اعطای فرصت بیشتر جهت ساماندهی فعالیت پروانه های ارایه خدمات تلفن ثابت (PSTN) و خدمات انتقال داده ها از طریق خطوط کابلی (PAP)، مدت اعتبار پروانه های ارایه خدمات تلفن ثابت (PSTN) و خدمات انتقال داده ها از طریق خطوط کابلی (PAP) را تا تاریخ 1394/1/31 تمدید کرد.
 تاکید می شود که پس از تصویب اصول حاکم بر صدور پروانه ارتباطات ثابت کشور، ادامه کار مطابق آن خواهد بود.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :