آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 66768
تاریخ انتشار : 30 دی 1393 10:59
تعداد بازدید : 823

از سوی یک شرکت دانش بنیان روی داد

ساخت سیستم هوشمند ورود اطلاعات با دقت بیش از 99 درصد

محققان یک شرکت حوزه فناوری ارتباطات و اطلاعات کشورمان موفق به ساخت سیستم هوشمند ورود اطلاعات تشخیص دستخط فارسی با دقت 99 و 3 دهم درصد شدند.

مرکز اطلاع رسانی معاونت علمی جمهوری- محمدرضا صدیق فعال حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات، درباره ساخت سیستم هوشمند ورود اطلاعات توسط متخصصان ایرانی این شرکت، توضیح داد: محققان شرکت ما نخبگان فارغ التحصیل سازمان ملی پرورش استعدادهای درخشان هستند که موفق به ساخت فناوری سیستم هوشمند ورود اطلاعات با دقت 99 و 3 دهم درصدی شده اند.
وی افزود: فعالیت های این شرکت پیرامون دو تکنولوژی OCR و OMR فعالیت می کند. فناوری نخست مربوط به فرم های نظرسنجی و آمارگیری و فناوری دوم مربوط به فرم های تستی آزمون ها هستند.
مدیرعامل شرکت دانش بنیان اندیشه نرم افزار پایا هدف این فناوری ها را انتقال هوشمند اطلاعات از کاغذ به بانک اطلاعاتی عنوان کرد و گفت: از آنجا که اطلاعات کاغذی باید با سرعت و دقت بالا برای پردازش به محیط دیجیتال منتقل شود، حوزه کارایی این اپلیکیشن ها، فرم های کاغذی جمع آوری اطلاعات سرشماری، رای های انتخابات، آزمون های کنکور و غیره را شامل می شود.
صدیق بیان کرد: این برگه ها باید برای انتقال اطلاعات اسکن شوند، اما اسکن، اطلاعات آن ها را قابل فهم نمی کند. از همین رو در سیستم های هوشمند تولیدشده توسط متخصصان ما، الگوریتم های تعریف شده است که می توانیم اطلاعات لازم را از برگه های کاغذی استخراج کنیم.
وی با بیان این که این محصول پیش از این نمونه های سخت افزاری خارجی داشته که پیش تر به ایران وارد می شده است، عنوان کرد: با تحقیقاتی که ما انجام داده ایم توانستیم به سرعت و دقت بالاتری نسبت به نمونه های خارجی دست پیدا کنیم.این مدیرعامل شرکت دانش بنیان افزود: از سال 83 که این محصول به صورت جدی فعالیت خود را آغاز کرد دقت آن بالای 80 درصد بود، اما با فعالیت مداوم بخش R&D توانسته ایم این دقت را به نقطه 99 و 3 دهم درصدی
برسانیم. وی نقش بخش واحد تحقیق و توسعه (R&D) در شرکت های دانش بنیان را بسیار پررنگ خواند و گفت: اگر در ابتدای مسیر ما مقداری برای دستیابی به محصول سرمایه گذاری شده است، در طول مسیر 20 برابر آن را هزینه کرده ایم.
صدیق گردش مالی استفاده از این اپلیکشین ها را سالیانه بین 500 میلیون تا یک میلیارد تومان بیان کرد و گفت: ما با فناوری OCR بازار جدیدی در این عرصه ایجاد کرده ایم.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :