آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 66769
تاریخ انتشار : 30 دی 1393 11:0
تعداد بازدید : 1100

نشانی ها ی کشور سال آینده یکسان می شود

در نشست مشورتي فناوري اطلاعات ضمن كه با حضور نمايندگاني از بخش خصوصي، دانشگاه ها و فعالان حوزه دولت برگزار شد، مصوبات شورای عالی فناوری اطلاعات بررسي قرار گرفت. همچنین اکوسیستم کارآفرینی در دانشگاه شریف تشریح و اقدام های صورت گرفته برای خلق ارزش، تولید محتوا و همچنین ایجاد اشتغال، تبیین شد.

روابط سازمان فناوری اطلاعات- برپایی استارتاپ ویکند های موضوعی و مورد انتظار بازار جهت تبدیل ایده ها به محصول و عرضه آن به مشتری های متقاضی نیز از دیگر مباحثی بود که مورد بحث و بررسی قرار گرفت.
همچنین، چگونگی تقسیم بندی و شفافیت در معرفی شرکت های فعال حوزه نرم افزار و محتوا به عنوان شرکت های دانش بنیان در راستای سیاست شتاب بخشی به اقدام های در حال اجرا، از دیگر مباحث مطرح در این نشست محسوب می شود.نصراله جهانگرد دبیر شورای عالی فناوری اطلاعات کشور نیز در مورد مصوبات کاربردی در آخرین جلسه این شورا توضیح داد:  الزام کلیه تامین کنندگان تجهیزات نرم افزاری و سخت افزاری به رعایت وجود امکانات فنی و اجرایی نظام آدرس دهی نسخه 4  (IPv4) و نسخه 6 (IPv6) به طور هم زمان از جمله مصوبات جلسه شورای عالی فناوری اطلاعات بوده است.
وی گفت: از دیگر مصوبات شورای عالی فناوری اطلاعات می توان به دستورالعمل اجرایی نظام ملی آدرس گزاری مکان محور اشاره کرد که بر اساس این دستورالعمل، با استفاده از ظرفیت های کد پستی، کلیه نشانی های مکان ها ضمن تطبیق با موقعیت جغرافیایی، با آدرس واحد و استاندارد مطابقت داده شده و حاصل این پروژه ملی یکتا شدن آدرس ها در کلیه سامانه های خدماتی دولتی و عمومی خواهد بود.
معاون وزیر ارتباطات گفت: در حال حاضر پایلوت این طرح در تهران اجرا شده و امیدواریم در صورت همکاری بخش های مختلف تا سال آینده شاهد اجرای آن در سطح کشور باشیم.
وی افزود: فعالیت های گسترده ای در حوزه تولید محتوا و ایجاد فضای کسب و کار با مراکز دانشگاهی و خصوصی انجام شده تا به عنوان یک الگو به بخش های دیگر معرفی و زمینه شتاب فعالیت های این حوزه را فراهم کند.


نظر شما



نمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :