آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 66771
تاریخ انتشار : 30 دی 1393 11:2
تعداد بازدید : 844

خدمات ارتباطی تکلیفی دولت بازتعریف می شود

معاون تنظیم مقررات مرکز ملی فضای مجازی گفت: متناسب با شرایط روز و تغییر تکنولوژی باید همچنان که خدمات پایه ارتباطی از جمله تلفن و پست جزو تکالیف دولتی است خدمات محتوایی و الکترونیکی نیز در تعریف جدید USO قرار گیرد.


خبرگزاری فارس- سعید مهدیون از لزوم بازنگری در خدمات عمومی اجباری (USO) خبر داد و گفت: USO به صورت سنتی درباره ارتباطات تلفنی و فیزیکی در ایران تعریف شده که دولت موظف به ارایه این خدمات است اما با تغییر تکنولوژی و متناسب با شرایط روز لازم است موارد دیگری نیز به خدمات USO اضافه شود.
معاون تنظیم مقررات مرکز ملی فضای مجازی توضیح داد: از جمله خدمات دیگری که می تواند جزو خدمات تکلیفی دولت در حقوق آحاد مردم تعریف شود ترکیبی از ارتباطات و محتوا است.
وی گفت: برای مثال سوال هایی مطرح می شود از جمله اینکه آیا همچنانکه خدمات پایه پستی جزو خدمات USO و خدمات تکلیفی دولت است که باید در تمام روستاها ارایه شود خدمت پست الکترونیک نیز می تواند همین قابلیت را داشته باشد یا خیر و مثال هایی از این دست، لزوم بازنگری در خدمات تکلیفی دولت (USO) را ضروری کرده است.
معاون تنظیم مقررات مرکز ملی فضای مجازی تاکید کرد: ارایه خدمات ارتباطی توسط بازیگران این حوزه و سرمایه گذاران صرفا طی سود و زیان اقتصادی ارایه می شود و از این رو سرمایه گذار علاقه مند به سرمایه گذاری در مناطق سودده است و از ورود به روستاها و مناطق محروم که سودی در آن نیست پرهیز می کنند.
وی گفت: از این رو نباید حوزه فضای مجازی و محتوا را به دست سرمایه داران بسپاریم و اگر قصد داریم که این حوزه نیز رشد کند باید با راهکارهایی حوزه خدمات و محتوا را در سطح آحاد جامعه فراگیر کنیم.
مهدیون یادآور شد: همچنان که دولت الکترونیک و دسترسی به خدمات به صورت 24 ساعته در شبانه روز در طول هفته از جمله امکانات دولتی است، باید شرایطی فراهم شود که مانند امکانات پایه ارتباطی از جمله پست و تلفن امکانات پایه الکترونیکی نیز برای آحاد مردم قابل استفاد باشد.  معاون تنظیم مقررات مرکز ملی فضای مجازی تصریح کرد: از این رو مرکز ملی فضای مجازی طرحی را در این باره آغاز کرده است و مراحل تحقیقاتی این طرح در حال انجام است.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :