آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 66773
تاریخ انتشار : 30 دی 1393 11:5
تعداد بازدید : 729

ایجاد شبکه انتقال با بهره گیری از سیستم های بومی

با همکاری پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات، شرکت های دانش بنیان و شرکت ارتباطات زیرساخت، به منظور افزایش ظرفیت انتقال ترافیک در شبکه زیرساخت کشور، شبکه انتقال ملی پروژه توانا پیاده سازی خواهد شد.

فناوران- وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات اعلام کرد: به منظور افزایش ظرفیت انتقال ترافیک در شبکه زیرساخت کشور، با انجام پروژه توانا، شبکه انتقال جدید مبتنی بر سیستم های انتقال نوری DWDM و NG-SDH ساخت داخل کشور، پیاده سازی خواهد شد. شبکه انتقال ملی (پروژه توانا) از نظر وسعت جغرافیایی، بخشی از نیمه شرقی کشور را پوشش خواهد داد. به کارگیری سیستم ­های انتقال نوری بومی DWDM و NG-SDH در شبکه انتقال ملی توانا در آینده نزدیک، از نتایج سیاست­گذاری پژوهشگاه در خصوص بومی­ سازی محصولات حوزه فناوری ارتباطات و تلاش و پیگیری شرکت­ های دانش­ بنیان جهت به روز رسانی و تجاری کردن این محصولات بوده است.
با توجه به سیاست های کشور مبنی بر توجه به استفاده از تولید داخل، سرمایه گذاری در خصوص بومی سازی برخی از محصولات ICT در دستور کار این پژوهشگاه قرار دارد که به زودی با استفاده از پتانسیل پژوهشگاه، متخصصین دانشگاه ها، شرکت های خصوصی و دانش بنیان اجرایی خواهد شد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :