آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 66776
تاریخ انتشار : 30 دی 1393 11:9
تعداد بازدید : 595

اینتل به فتح بازار تبلت می اندیشد

شرکت اینتل اهداف خود را برای سال جاری میلادی تعیین کرده است که در این میان مسوولان این شرکت برنامه ریزی خاصی برای عرضه ۴۴ میلیون تبلت بر پایه پردازنده های خود انجام داده اند.
ایتنا- شرکت اینتل که در پایان سال ۲۰۱۴ میلادی موفق شده بود تا شاهد عرضه ۴۰ میلیون تبلت برپایه پردازنده های این شرکت باشد، در برنامه ریزی های خود برای سال جاری میلادی رشدی ۱۰درصدی برای این رده را درنظر گرفته است و قصد دارد تا با رسیدن به رقم ۴۴ میلیون دستگاه تبلت با استفاده از پردازنده های اینتل به سهم بزرگ تری از بازار مصرف دست پیدا کند.
بازار پردازنده ها در رده تبلت به دو دسته اپل و غیراپل تقسیم می شود. زیرا اپل همواره از پردازنده های خاص خود استفاده کرده و به شرکت های دیگر روی نمی آورد، ولی بسیاری از شرکت ها با ارائه خدمات بهتر توسط یک کمپانی تولیدکننده پردازنده حاضر به مهاجرت به این شرکت جدید خواهند بود.
در این میان هدف ۴۴ میلیونی اینتل برابر با کسب مالکیت یک سوم بازار تبلت های غیر اپل خواهد بود که در صورت دست یابی به این امر
می توان اپل را در طول چند سال در جایگاهی بالاتر نیز تصور کرد.
نکته اینجاست که که اپل با توجه به افت بازار کامپیوترهای خانگی در سال ۲۰۱۳ میلادی تصمیم گرفت تا بازارهای جایگزین را برای این رده بیابد که این امر درنهایت به جدی تر شدن فعالیت این شرکت در رده پردازنده های همراه منتهی شد.
با توجه به بهبود شرایط بازار فروش کامپوترهای خانگی در سال گذشته میلادی و مستحکم شدن این شرکت در بازارهای جدید، اینتل در سال ۲۰۱۴ میلادی شاهد رشد بسیار بالای ارزش سهام خود بود و از نظر گردش مالی ارزش سود هر سهم توانست تا برای نخستین بار با رسیدن به سود ۰.۸ دلار برای هر سهم، از وال استریت نیز پیشی بگیرد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :