آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 66784
تاریخ انتشار : 30 دی 1393 11:21
تعداد بازدید : 923

رییس کمیسیون نرم‌افزار سازمان نظام صنفی رایانه‌ای استان تهران:

نرم افزاری‎ها همچنان دانش‎بنیان‎ محسوب نمی شوند

رییس کمیسیون نرم افزار سازمان نظام صنفی رایانه ای استان تهران با تاکید بر کوچک بودن اعداد و ارقام بازار نرم افزار ایران در مقابل کشورهایی مانند هند و ترکیه گفت: تولیدات نرم افزاری ایران در داخل حمایت نمی شوند.

روابط عمومی نصر تهران- شاهین طبری در خصوص نابرابر بودن فضای کشور برای رقابت میان تولیدکنندگان نرم افزار داخلی و خارجی گفت: نبود قانون کپی رایت موجب شده است تا تولیدکنندگان نرم افزار داخلی با هزینه ای بیشتر با نرم افزارهای خارجی رقابت کنند که معمولا هم در این عرصه بازنده اند.
وی بازی های رایانه ای را مثال خوبی درباره دانست و افزود: تولیدکنندگان بازی های رایانه ای در داخل کشور با زحمت و صرف هزینه های زیاد محصولات خود را تولید و عرضه می کنند؛ اما نبود قانون کپی رایت موجب شده است تا بازی های خارجی بطور رایگان و انبوه در کشورعرضه شوند و عرصه را بر تولیدکنندگان داخلی تنگ کنند. طبری، موضوع کیفیت در تولیدات نرم افزاری را یک فرآیند تکاملی دانست و گفت: کیفیت محصولات به فراهم بودن بسترهای زیادی بستگی داد که یکی از آن ها تربیت و آموزش نیروهای داخلی و از همه مهم تر نگه داشتن این نیرو ها در کشور برای تولید دانش و اندیشه است. رییس کمیسیون نرم افزار سازمان نظام صنفی رایانه ای تهران اضافه کرد: متاسفانه به دلیل فراهم نبودن بسترهای مناسب، بسیاری از نیروهای ماهر و نخبه کوچ کرده اند که این موضوع گریبانگیر صنعت نر م افزار کشور نیز شده است.  وی با بیان سابقه صنعت نرم افزار در کشور تاکید کرد: ایران از سابقه بسیار خوبی در زمینه نرم افزار برخوردار است؛ به طوریکه در صنعت نفت ایران بیش از ۷۰ سال است انفورماتیک به عنوان یک رکن اصلی شناخته می شود که این امر در حوزه های دیگر مانند صنعت برق، آب و اخیرا هم در صنعت بانکداری قابل مشاهده است.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :