آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 66797
تاریخ انتشار : 30 دی 1393 11:58
تعداد بازدید : 754

قابلیت ترجمه همزمان در نسخه جدید مترجم گوگل

گوگل اعلام کرد که نرم افزار مترجمش می تواند به عنوان یک مترجم همزمان عمل کرده و قابلیت ترجمه صوتی همزمان با آن افزوده شده است.

ایسنا- گوگل اعلام کرد که نسخه به روزرسانی شده مترجم گوگل به طور خودکار زبان های یک مکالمه را تشخیص و آنها را ترجمه می کند. این به روزرسانی همچنین به کاربران این امکان را می دهد که عبارات و تابلوها را با استفاده از دوربین گوشی فورا ترجمه کند.
این درحالی است که یک استاد زبانشناسی گفته است که این نرم افزار نمی تواند عبارات پیچیده تر را درک کند.  مترجم گوگل قبل از به روزرسانی می توانست عبارت های شفاهی یا تایپ شده را ترجمه و آنها تکرار کند. اما کارکرد آن به صورت جمله به جمله و لغت به لغت بود تا ترجمه همزمان و گاهی اوقات در تلفظ ها و ریتم صحبت دچار مشکل می شد. کاربران این نسخه به روزسانی شده می توانند با استفاده از قابلیت لنز تشخیص لغت از دوربین گوشی خود برای ترجمه فوری عبارت ها استفاده کنند که بدون ارتباط وای-فای و اینترنت کار می کند.
طبق اعلام گوگل مترجم این شرکت همچنین به کاربر این امکان را می دهد با استفاده از دوربین گوشی تصویر یک متن را بگیرد و ترجمه آن را به 36 زبان دریافت کند.
اکنون گوگل در حال بردن این قابلیت به یک سطح بالاتر است که به کاربر این امکان را می دهد که متون را با استفاده از دوربین گوشی ترجمه کند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :