آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 66888
تاریخ انتشار : 1 بهمن 1393 11:48
تعداد بازدید : 758

ساخت نخستین نمایشگر سه بعدی بدون شیشه

محققان نسل جدیدی از نمایشگرهای سه بعدی را ساخته اند که برای مشاهده آنها نیازی به استفاده از عینک های مخصوص نیست.
خبرگزاری مهر- گروهی از محققان در دانشگاه فنی وین با بهره گیری از تازه ترین دستاوردهای دانش ساخت صفحات LED روشی نوین برای نمایش تصاویر سه بعدی ارایه کرده اند که به دلیل بی نیازی به استفاده از عینک های مخصوص سه بعدی بینی، انبوهی از افراد در نقاط پرجمعیت و شلوغ نظیر ورزشگاه ها می توانند شفاف ترین تصاویر و ویدیوها را در قالب نمایشی سه بعدی مشاهده کنند.
نکته جالب توجه این است که در این فناوری جدید اثری از لایه شیشه ای مخصوص روی نمایشگر نیست.اوج خلاقیت به کار رفته در این نوآوری به ارسال مستقیم پرتوهای نوری به چشم بیننده است. این ابتکار عمل از طریق پرتوهای لیزری و نوعی سیستم پیچیده آینه ای صورت می گیرد.
هر یک از پیکسل های سه بعدی به کار رفته در این نمایشگر جدید که به آن Trixel گفته می شود توسط سیستمی متشکل از لیزرها و آینه متحرک مورد استفاده قرار می گیرد تا پرتوهای نوری را در جهات مختلف در محیط منتشر کند.
ابداع کنندگان این فناوری نوین مدعی هستند از آنجا که کیفیت تصاویر در این نمایشگر بسیار بالاست و چشم چپ بیننده تصویری متفاوت نسبت به چشم راست می بیند، بیننده در کل شاهد تصویری سه بعدی با کیفیتی بالاست.
پیش بینی می شود که این فناوری نوین به زودی در استادیوم های ورزشی، سالن های تئاتر و کنفرانس مورد استفاده قرار گیرد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :