آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 66899
تاریخ انتشار : 1 بهمن 1393 12:3
تعداد بازدید : 785

65 میلیون تراکنش بانکی یک روز بعد از واریز یارانه ها

مدیرکل فناوری اطلاعات بانک مرکزی اعلام کرد که روز بعد از واریز یارانه نقدی تراکنش های شبکه بانکی تا 65 میلیون هم افزایش می یابد.

ایسنا- ناصر حکیمی درباره تغییر تراکنش های بانکی با واریز یارانه در هر ماه گفت: در روزهای عادی در شبکه شاپرک بین 45 تا 50 میلیون تراکنش وجود دارد که در برخی مواقع از جمله زمان واریز یارانه‎ها با رشد قابل ملاحظه ای همراه می شود.
وی افزود: روز بعد از واریز یارانه های نقدی حدود 25 درصد به تعداد تراکنش های بانکی اضافه می‎شود.
مدیرکل فناوری اطلاعات بانک مرکزی یاد آور شد: در آخرین یارانه ای که در دی ماه به حساب سرپرستان خانوار واریز شد تراکنش های بانکی مرز 65 میلیون را نیز رد کرد.
این آمار در حالی مطرح می شود که از سال 1389 و با مطرح شدن بحث واریز یارانه های نقدی به حساب متقاضیان زمان پرداخت آن مورد توجه بانک مرکزی قرار داشت چرا که وقتی قرار باشد همزمان در یک روز و ساعت معین چند هزار میلیارد تومان به حساب میلیون ها نفر واریز شود طبیعی است که با اقدام یکباره برای برداشت از بانک ها حجم تراکنش ها به میزان زیادی افزایش یافته و شبکه را دچار اختلال می کند؛ براین اساس بانک مرکزی خواستار آن بود تا واریز یارانه با پرداخت حقوق کارمندان، بازنشستگان و مستمری بگیران همراه نباشد.نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :