آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 66904
تاریخ انتشار : 1 بهمن 1393 12:11
تعداد بازدید : 722

دانشگاه MIT زبان برنامه نویسی جدید تولید کرد

محققان دانشگاه MIT موفق به ساخت زبان برنامه نویسی جدید شده اند و از این اقدام به عنوان گام اساسی در زمینه توسعه های مبتنی وب یاد می کنند.

ایتنا- این زبان برنامه نویسی که Ur/Web نام دارد و پلاتفورمی برای ساخت ابزارهای وب محسوب می شود، نه تنها برنامه نویسی و کدگذاری را برای کارشناسان آسان می کند، بلکه ایمنی بیشتری نسبت به زبان های مشابه فراهم می آورد. سیستم مولف این زبان برنامه نویسی که مسؤولیت ساخت کدهای قابل اجرا را برعهده دارد، به صورت خودکار کدهای XML، JavaScript و اطلاعات مراکز داده را در مکان مناسب شناسایی می کند. کارشناسان دانشگاه MIT همچنین اعلام کردند که زبان برنامه نویسی Ur/Web دسترسی بین عناصر صفحه های مختلف را فراهم می کند.
 مرکز خبری و اطلاع رسانی دانشگاه MIT در توضیحات خود مربوط به این زبان برنامه نویسی جدید توضیح داد که پرفسور آدام چلیپالا (Adam Chlipala) رهبری گروه تولید این زبان برنامه نویسی جدید را برعهده داشته است و از آن به عنوان ابزاری برای سرعت بخشیدن به فرآیند ایجاد نرم افزارهای مبتنی بر وب یاد می کند. چلیپالا یک مجموعه جامع از انوع جدید داده ها برای SQL، XML و CSS راه اندازی کرده است. این مجموعه به کدگذاری آسان تر در زبان برنامه نویسی Ur/Web کمک می کند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :