آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 66909
تاریخ انتشار : 1 بهمن 1393 12:17
تعداد بازدید : 1141

آمازون فیلم می سازد

آمازون اعلام کرده که به عرصه تولید فیلم های سینمایی وارد خواهد شد.

CNet- آمازون در سال های اخیر به غیر از توسعه فروشگاه آنلاینش به ساخت ابزارها نیز روی آورده است. چنان که تاکنون کتابخوان های الکترونیکی همانند کیندل فایر را تولید کرده و پس از آن دست به ساخت گوشی هوشمند فایرفون زده است و حتی چند وقت پیش نیز با خرید سرویس Twich وارد حوزه بازی های ویدیویی نیز شد. حال این شرکت عزمش را جزم کرده که وارد حوزه فیلم و سینما شود.
آمازون اعلام کرده که در نظر دارد هر سال 12 فیلم سینمایی برای نمایش در سینماها و سرویس آمازون پرایم خود بسازد. این فیلم ها ابتدا در سینماها و سپس به فاصله 30 تا 60 روز در سرویس پخش ویدیوی آنلاین این شرکت به نمایش در خواهد آمد. آمازون در تولید سریال های تلویزیونی موفق عمل کرده است، به همین دلیل، کارشناسان ورود این شرکت به عرصه تولید فیلم را نیز موفقیت آمیز پیش بینی می کنند. در مراسم گلدن گلوب امسال، آمازون نشان داد که در زمینه خدمات تلویزیون اینترنتی حرف اول را می زند. آمازون با سریال شفاف (transparent) در میان سریال های دخترها، دوشیزه، نارنجی سیاه جدید است و دره سیلیکون، عنوان بهترین سریال موزیکال یا کمدی را به خود اختصاص داد.
به طور کلی، در سال های اخیر شرکت های آمازون و نت فیلکس اقدام به ساخت محتوا برای به دست آوردن کاربران بیشتر کردند تا با کسب درآمد بیشتر نه تنها بر یکدیگر غلبه کنند، بلکه بتوانند شبکه های تلویزیونی کابلی مثل HBO را نیز به چالش بکشند. در حال حاضر سریال هایی مثل خانه کارت ها، نارنجی سیاه جدید است و شفاف روی سرویس پرایم آمازون قرار دارند.
سرویس نت فیلیکس نیز در حال انجام چنین کاری است و قرار است در قدم اول فیلم Crouching Tiger 2 را همزمان با اکران بر پرده سینماها روی سایت خود به نمایش بگذارد، اما برنامه آمازون با رقیب خود فرق دارد و این شرکت می خواهد هم در سینماها و هم به صورت آنلاین فیلم های ساخته شده خود را عرضه کند. چیزی که شرکت سونی مجبور به اجرای آن برای فیلم جنجالی مصاحبه شد.
مقامات آمازون امیدوار هستند تا با این کار علاوه بر بیشتر کردن سود خود، به افرادی که تمایل دارند فیلم های سینمایی را در خانه تماشا کنند خدمت رسانی کنند و همچنین فیلمسازانی که شانس کمتری برای ساخت و نمایش فیلم های خود را در میان صنعت بزرگ فیلمسازی هالیوود دارند را به میدان بیاورند. اما باید دید که آیا تصمیم این شرکت برای ساخت 12 فیلم در طول یک سال می تواند منجر به تولید فیلم های با کیفیتی شود یا نه.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :