آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 67300
تاریخ انتشار : 7 بهمن 1393 11:15
تعداد بازدید : 712

تراشه نسل بعدی آیفون را سامسونگ می سازد

باوجود مشکلاتی که اپل و سامسونگ بر سر پتنت های ثبت شده خود داشته اند، اما به تازگی اخباری مبنی بر همکاری این دو شرکت برای تولید نسل آینده آیفون منتشر شده که حاکی از تولید تراشه برای آیفون بعدی اپل است.


فناوران- براساس گزارش منتشر شده در روزنامه کره ای Maeil Business، کمپانی کره ای سامسونگ دوباره همکاری با اپل را از سر گرفته و تولید تراشه های مورد نیاز این کمپانی را برای آیفون از سر خواهد گرفت. این گزارش حاکی از آن است که سامسونگ ۷۵ درصد از کل تراشه مورد نیاز برای تولید نسل بعدی آیفون را بر عهده خواهد داشت. به نقل از رویترز، سامسونگ این تراشه ها را در کارخانه تگزاس خود تولید خواهد کرد.
سامسونگ یکی از کمپانی هایی است که علاوه بر تولید گوشی های هوشمند با برند خود، سخت افزار مورد نیاز از قبیل تراشه، صفحه نمایش و موارد دیگر را نیز برای سایر رقبا، تولید می کند. سامسونگ یکی از معدود کمپانی هایی است که قادر است تعداد بسیار بالایی از تراشه های مورد نیاز اپل را برای استفاده در نسل بعدی آیفون، بدون مشکل خاصی تولید کند. آخرین بار سامسونگ تراشه A7 مورد استفاده در آیفون 5S را برای اپل تولید کرد، اما سال گذشته اپل برای تولید تراشه های خود سراغ کمپانی تایوانی TSMC رفت.
هنوز مشخص نیست این دو کمپانی چگونه دوباره همکاری با یکدیگر را از سر گرفته اند. اپل و سامسونگ در این مورد اظهار نظر نکرده اند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :