آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 67314
تاریخ انتشار : 7 بهمن 1393 11:26
تعداد بازدید : 1048

باراک اوباما:

اینترنت آزاد راهگشای آینده است

سه فعال یوتیوب اواخر هفته گذشته در کاخ سفید با باراک اوباما، رییس جمهور آمریکا در یک نشست خودمانی که به صورت زنده پخش می شد، ملاقات کردند و از وی سوالات جالب و حتی شخصی پرسیدند. این سه فعال یوتیوب شامل گلوزل گرین با 3 میلیون پیرو، بتانی موتا با 8 میلیون پیرو و کاربری با شناسه vlogbrothers با 4/2 میلیون پیرو بودند. در ادامه سوالاتی مربوط به اینترنت و فناوری که این سه فعال از اوباما پرسیده اند و پاسخ هایی را که گرفته اند، می خوانید:


نسترن صائبی
  آیا اگر این دولت کار خود را به پایان برساند، از آن به عنوان دولتی که بیش از حد از پهپادها استفاده کرده است، یاد خواهد شد؟
به نظر من فناوری هواپیماهای بدون سرنشین از راه درستی به کاخ سفید وارد شده است. ما سعی کرده ایم محدودیت هایی برای استفاده از این فناوری تعریف کنیم تا مشکلی پیش نیاید. بر همین اساس نیز استفاده از پهپادها در جنگ ممنوع است. هر نوع جنگی ویران کننده است و نتیجه ای به غیر از تلفات نخواهد داشت. به همین دلیل هر نوع استفاده از پهپادها برای تخریب آخرین گزینه برای من خواهد بود.
  آیا تحریم هایی که آمریکا برای کره شمالی تعیین کرده، بهترین کاری است که از دستش برمی آمد؟
نوعی استبداد در کره شمالی وجود دارد که شما نمونه آن را در هیچ کجای دنیا نخواهید دید. اما پاسخ به این استبداد به معنای راهکارهای نظامی نیست. تداوم و بقای چنین حکومت استبدادی در دنیای مدرن که دنیای رد و بدل شدن اطلاعات است، کار دشواری است. من فکر می کنم که بالاخره تراوش اطلاعات به این کشور در طول زمان، باعث تحولاتی در آن خواهد شد.
  دولت آمریکا چطور می تواند با آزار و اذیت ها یا مزاحمت های سایبری مقابله کند؟
فضای سایبر فضایی است که من فکر می کنم شما بهتر از من رییس جمهور آمریکا می توانید از آن برای رساندن صدای خود به جهان استفاده کنید. زیرا مردم عادی تاثیر بیشتری در فضاهای آنلاین دارند. زمانی که مردم می بینند جوانانی مثل شما در فضای آنلاین فعالیت می کنید و حرف های خود را می زنید و از حقوق آنها در مقابل مزاحت های آنلاین دفاع می کنید، بیشتر تاثیر می پذیرند.
  چگونه می توانیم چین را وارد اجتماع اینترنتی بدون سانسور کنیم؟
ما نمی توانیم قانونی در چین وضع کنیم، اما می توانیم سعی کنیم به آنها بفهمانیم که در این سر دنیا، مردم چگونه زندگی می کنیم و چه حق و حقوقی دارند. آنها از این طریق متوجه خواهند شد که هر دولتی که از مردم خود هراس داشته باشد، حتی اجازه این را نخواهد داد که مردمش در فضایی مسالمت آمیز درباره عقاید خود صحبت کنند و این دولت پایدار نخواهد بود.  این سه فعال یوتیوب در انتها یک عکس سلفی با باراک اوباما انداختند.
منبع: NBCNews


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :