آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 67374
تاریخ انتشار : 8 بهمن 1393 11:0
تعداد بازدید : 983

گارتنر پیش بینی کرد:

250 خودرو متصل تا 5 سال دیگر

مرکز تحقیقاتی گارتنر پیش بینی کرده است که تا سال 2020، از هر پنج وسیله نقلیه در جهان، یکی به شبکه اینترنت بی سیم متصل خواد بود. این مرکز تعداد وسایل نقلیه متصل تا 2020 را بیش از 250 میلیون واحد تخمین زده است.


ZDNet- گارتنر در گزارشی با عنوان «پیش بینی های 2015: اینترنت اشیا» اعلام می کند که تا پنج سال آینده، از هر پنج وسیله نقلیه در جهان یک خودرو به روشی به اینترنت بی سیم متصل است. این در حالی است که هم اکنون تعداد خودروهای متصلی که در راه بازار هستند، روز به روز در حال افزایش است. BMW، فورد، مرسدس و البته تسلا، غول های سازنده خودرویی هستند که در حال حاضر انواعی از اتصالات آنلاین بی سیم را در آخرین مدل خودروهای خود ارائه می دهند.
کمیسیون اروپا نیز در این راستا قصد دارد تمامی خودروهای اتحادیه اروپا را به ابزاری با نام eCall مجهز کند. eCall یک ابزار متصل به اینترنت بی سیم و اتوماتیک است که قرار است تا پایان سال 2018، خدمات اورژانسی را هشدار دهد و جزئیات تصادفات خودرو را نیز به مراکز مورد نظر همانند راهنمایی و رانندگی ارسال کند.
کارشناسان گارتنر می گویند: خودروی متصل هم اکنون به واقعیت پیوسته است و اتصالات بی سیم داخل خودرو به شدت در حال گسترش است و اکثرا به واسطه مدل های لوکس و برندهای برتر جهان به بازارهای سطح بالا و متوسط وارد می شوند.
کارشناسان گارتنر حدس می زنند که اتصال آنلاین تا سال 2020 به سرنشینان خودرو امکان رانندگی اتوماتیک و خدمات بسیاری از جمله آگاهی از ترافیک های سنگین و یافتن مسیرهای کم تردد خواهد داد و به طور کلی، مدل های کسب وکار جدیدی را در صنایع خودروسازی ایجاد خواهد کرد.  یکی از تحلیلگران گارتنر می گوید: افزایش مصرف و تولید محتوای دیجیتال در وسایل نقلیه، نیاز برای ایجاد سیستم های لوازم پیچیده، ایجاد فرصت هایی برای پردازنده های اپلیکیشن، شتاب دهنده های گرافیکی، صفحه نمایش ها و همچنین فناوری های رابط کاربری انسان –ماشین را بالا خواهد برد.
وی می افزاید: در حال حاضر، مفاهیم جدید جابه جایی و کاربری وسایل نقلیه ما را به مدل های کسب وکار جدید پیش خواهد برد و حتی تعاریف دیگری به جای مالک خودرو به ویژه در محیط های شهری ارائه خواهد شد. گارتنر همچنین در حوزه اینترنت اشیا پیش بینی کرده که تا پایان سال 2015 حدود 9/4 شیء یا دستگاه به اینترنت متصل خواهد شد. در حالی که این میزان نسبت به سال 2014 رشد 30 درصدی را نشان می دهد. این مرکز پیش بینی کرده که تعداد دستگاه های متصل تا سال 2020 به 25 میلیارد خواهد رسید.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :