آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 67377
تاریخ انتشار : 8 بهمن 1393 11:4
تعداد بازدید : 1089

مایکروسافت موفقیت اپل را تکرار می‌کند؟

ساتیا نادلا: می خواهیم دلبری کنیم

مایکروسافت اواخر هفته گذشته از ویندوز 10، عینک هولولنز و چند دستاورد دیگر خود رونمایی کرد و حال ساتیا نادلا، مدیرعامل این شرکت اظهاراتی کرده که نشان می دهد مایکروسافت واقعا به آینده این فناوری های جدید دل بسته است.


The Verge-  نادلا اعلام کرد: ما می خواهیم از این مرحله که مردم به دلیل نیازشان ویندوز را انتخاب می کنند، عبور کنیم و کاری کنیم که آنها چون عاشق ویندوز هستند، آن را انتخاب کنند و این هدف برای ما بسیار مهم است.
این در حالی است که مایکروسافت در دهه گذشته فرصت های زیادی را از دست داده است. زمانی که پرونده چند سال اخیر این شرکت را نگاه می کنیم، می بینیم که گاهی، فناوری هایی که مایکروسافت برای ارایه در آینده مدنظر داشته، توسط شرکت های دیگر عرضه شده است. یا اینکه پنج سال طول کشید تا مایکروسافت پاسخی برای آیپاد ارایه کند و در نهایت نیز اولین پاسخ این شرکت به اپل، Zune بود که اگر نگوییم مورد تمسخر قرار گرفت، چندان هم مورد توجه واقع نشد و از طرف دیگر به جای تلاش برای پیگیری ایده های بکر به کار رفته در ویندوز 8، این شرکت به معرفی ویندوز RT پرداخت که سیستم عامل موفقی نبود.  بدون تردید مایکروسافت هم طرفداران وفادار خود را دارد، ولی کسی عاشق این شرکت و محصولات آن نیست و گاهی به دلیل نبودن گزینه های بیشتر به این شرکت وفادار مانده اند.  برای مثال، تا به حال کسی همانند اپل به مایکروسافت عشق نورزیده است و البته شاید به اعتقاد برخی این موضوع در مقایسه بین سامسونگ و مایکروسافت نیز صادق است. از طرفی امروزه بسیاری از افراد اینترنت را به جای ویندوز از طریق iOS یا آندرویید تجربه می کنند. اگر نگاهی به ویندوز 10 بیندازیم، می توانیم میزان پیشرفت مایکروسافت در حوزه فناوری را دریابیم. Continuum یکی از ویژگی های دیگر ویندوز 10 و قابلیتی است که انتقال از حالت رابط کاربری لمسی به غیر لمسی را به صورت روان اجرا می کند و به نظر می رسد این امر، ایده ناقص موجود در ویندز 8 را تکمیل می کند. مایکروسافت همچنین خلاء ایجاد شده بین کنسول های بازی و کامپیوترها را نیز با ایجاد قابلیت استریم بازی های ایکس باکس وان روی ابزارهای دارای ویندوز 10 تقربیا پر کرده است. همچنین کورتانا که رقیب سیری اپل و گوگل ناو است، فاصله ما با زبان ماشین را کاهش داده است.   علاوه بر اینها، مایکروسافت هولولنز را به تازگی معرفی کرده که بیشتر از آنکه شبیه ابزارهای واقعی باشد، شبیه ابزارهای موجود در فیلم های علمی تخیلی بود. همچنین این شرکت در حال مشارکت با ناسا برای پژوهش در مریخ است و می توان گفت مایکروسافت به گونه ای در حال ریسک کردن است.  همین مسایل نیز باعث می شوند صحبت های نادلا که آینده مایکروسافت را شرکتی دوست داشتنی مطرح می کند، تا حدودی برای مان باورپذیر باشد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :