آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 67385
تاریخ انتشار : 8 بهمن 1393 11:18
تعداد بازدید : 1073

تنها 7 درصد هزینه بانک های کشور مربوط به IT است

مدیرعامل شرکت خدمات انفورماتیک گفت: انتظار شبکه بانکی از شرکت های سرویس دهی فراتر از 99 درصد رفته و این در حالی است که 7 درصد هزینه بانک های کشور صرف بخش فناوری اطلاعات می شود که مدیران ارشد بانک ها باید به این موضوع توجه کنند.
ایرنا- سید ابوطالب نجفی یکی از اقدامات بزرگ شرکت خدمات انفورماتیک را اجرای طرح چکاوک عنوان کرد و گفت: توانستیم در سی ام دیماه حدود پانصد هزار چک را در این حوزه مدیریت کنیم.
وی افزود: در سال گذشته حدود 10 میلیارد تراکنش در شبکه شتاب و حدود 9 میلیارد و 700 تراکنش در شاپرک انجام شد و این در حالی است که در 9 ماهه امسال 10 میلیارد تراکنش در شبکه شتاب و به همین میزان در شاپرک انجام شده و امیدواریم تا پایان سال این آمار به حدود 14 میلیارد در هر کدام برسد.
وی با بیان اینکه اعتماد جامعه به شبکه بانکی جلب شده و جامعه به شبکه بانکی اعتماد دارد، افزود: اگر به هر دلیل این اعتماد سلب شود و جامعه به شبکه بانکی هجوم آورد ظرفیت شبکه بانکی نمی تواند پاسخگو باشد.
نجفی با بیان اینکه فیس بوک، سرویس واتس اپ را 19 میلیارد دلار خریداری کرده است، گفت: هیات مدیره فیس بوک این شجاعت را داشتند که داده های حدود 700 میلیون مشترک را خریداری کنند و حال این پرسش مطرح است که آیا در هیات مدیره بانک های کشور کسی حاضر است برای دانش یک ریال هزینه کند که البته امیدواریم این نگرش در مدیران به وجود آید.
وی با بیان سناریوهای مختلف در نرم افزارهای کربانکینگ، افزود: متاسفانه استانداردهای لازم برای طی کردن این سناریوها توسط بانک ها نابالغ است و حفظ و کنترل چنین محیط متحرکی برای بانک ها دشوار و نیاز است که صنعت و تکنولوژی نیز همراه بانک در این مسیر گام بردارد. اما آینده بانکداری دیجیتال در این مسیر خواهد بود.
وی افزود: ما به دنبال آن هستیم که نرم افزارهای بانکی را باز کنیم و استانداردهای کر را بررسی کنیم که البته این یک کار تیمی محسوب می شود و باید به کمک سازمان های مربوطه این اقدام صورت گیرد.
مدیرعامل شرکت خدمات انفورماتیک تاکید کرد: بانکداری الکترونیک در کشور 90 درصد محقق شده اما تا رسیدن به بانکداری دیجیتال فاصله زیادی داریم.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :