آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 67388
تاریخ انتشار : 8 بهمن 1393 11:21
تعداد بازدید : 873

مدیریت 2.5 میلیارد تراکنش روزانه در همراه اول

قایم مقام مدیرعامل همراه اول گفت: در 6 ماه نخست امسال 3.4 میلیارد تراکنش در شبکه پرداخت کشور صورت گرفته است که 600 میلیون آن بر بستر موبایل بوده است.

فناوران- حمیدرضا نیکوفر قایم مقام مدیرعامل همراه اول و رییس هیات مدیره جیرینگ، با بیان سابقه طولانی همکاری بانک ها و شرکت های مخابراتی در برهه های مختلف گفت: همواره بانک ها مشتری مخابرات و مخابرات هم از بزرگترین مشتریان بانک ها بوده است.
وی که سخنرانی خود را با عنوان «چرخه نوآوری در پرداخت خرد، محرک ها و موانع حضور تلفن همراه در صنعت پرداخت» ارایه می کرد با بیان اینکه سال 2000 میلادی فناوری نسل 3 در دنیا راه اندازی شده است، تأکید کرد تاخیر در عرضه سرویس های باند پهن، کشورمان را از مزایای فراوان آن محروم کرده است.
نیکوفر تصریح کرد: ما دیگر نمی توانیم فناوری موبایل را نادیده بگیریم، زیرا موبایل فراگیرترین شبکه دنیا است. هم اکنون 7.3 میلیارد ارتباط موبایلی در جهان وجود دارد که 3.6 میلیارد آن مشترک منحصر بفرد (یونیک) هستند.
قایم مقام همراه اول با بیان فعالیت های این اپراتور گفت: ما هم اکنون بیش از 96 درصد جمعیت کشور را تحت پوشش داریم. تمامی شهرها و 86 درصد روستاهای کشور و اغلب جاده های اصلی و فرعی تحت پوشش شبکه همراه اول است که این ویژگی ها فرصت بسیاری برای مردم ایجاد می کند.
 نیکوفر گفت: در سال 2013 میلادی، حدود 1.5 میلیارد اسمارت فون(تلفن هوشمند) در جهان وجود داشته که پیش بینی می شود این تعداد به 2.8 میلیارد در سال 2017 برسد. اسمارت فون ها قابلیت های بسیاری دارند که می تواند در حوزه پرداخت که مشتریان بانک ها و تلفن همراه یکی می شوند، خود را نشان دهد.
وی افزود: شبکه ای با این فراگیری دیگر فقط برای صحبت کردن نیست، بلکه تحولی در حال وقوع است که روی آن به سمت مشتری است. در 6 ماه نخست امسال 3.4 میلیارد تراکنش در شبکه پرداخت کشور صورت گرفته است که 600 میلیون آن بر بستر موبایل بوده است. ما در همراه اول روزانه 2.5 میلیارد تراکنش مختلف را مدیریت می کنیم که از این پس بسیاری از این تراکنش ها در حوزه پرداخت خواهد بود.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :