آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 67391
تاریخ انتشار : 8 بهمن 1393 11:26
تعداد بازدید : 783

رایانه های پلاستیکی با نمایشگر قابل لوله شدن

به تازگی نسل جدیدی از ترانزیستورها تولید شده اند که با بهره گیری از آنها رایانه های پلاستیکی مجهز به صفحه نمایشگر نازک قابل لوله شدن تولید خواهد شد.

خبرگزاری مهر- محققان انستیتو ملی علوم مواد ژاپن از مدت ها پیش روی این فناوری کار کرده و حال مدعی هستند که تا رسیدن به هدف نهایی خود فاصله چندان
 زیادی ندارند.
آنها برای رسیدن به این چشم انداز به سراغ تازه ترین دستاوردهای مرتبط با دانش ترانزیستورهای ارگانیکی نوری
رفته اند. از این قطعات در نیمه هادی های ارگانیکی استفاده می شود که وظیفه تقویت سیگنال های ضعیف الکترونیکی را به عهده دارند.
همچنین این قطعات قابلیت دریافت و انتشار نور را هم دارند.
ترانزیستورهای ارگانیکی OFET با هدف تولید تجهیزات الکترونیکی ارزان قیمت برای دستگاه های الکترونیکی قابل انعطاف به کار گرفته می شوند.
تحقیقاتی که تاکنون در این زمینه صورت گرفته است به پیشرفت های چشمگیر در زمینه تولید تجهیزات نوری ارگانیکی با عملکرد قابل توجه منجر شده است و نکته مهمی که در این زمینه مطرح می شود ارزان قیمت بودن این فناوری جدید است.
محققان به این واقعیت اشاره می کنند که با تکیه بر این فناوری جدید، نسل جدیدی از نمایشگرها طراحی خواهد شد که نه تنها بازده نوری آنها در سطح قابل قبولی خواهد بود بلکه به واسطه انعطاف پذیری چشمگیری که دارند در بسیاری از تجهیزات انعطافی به کار گرفته خواهد شد.
همچنین استفاده از این ترانزیستورها در نسل بعدی سیستم های ارتباطات نوری از جمله سیستم های لیزری کار را برای مهندسان بسیار راحت خواهد کرد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :