آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 67401
تاریخ انتشار : 8 بهمن 1393 11:38
تعداد بازدید : 1225

بر اساس آمارهای ارایه شده از سال 2014

درآمد گوشی سازها افزایش یافته است

با شروع سال جدید کم کم تولیدکنندگان موبایل گزارش عملکرد مالی خود را از سال گذشته اعلام می کنند و این گزارش به نوعی مسیر آینده شرکت ها را نیز تعیین می کند.

فناوران- اگرچه هنوز سامسونگ میزان فروش کلی گوشی هایش را در طول سال 2014 اعلام نکرده، اما اپل، هوواوی، مایکرسافت و ال جی که سال خوبی را پشت سر گذاشته اند عملکرد خود را در طول سالی که گذشت ارایه کرده اند.

 73 میلیون آیفون
اپل در فصل آخر سال ۲۰۱۴ میلادی موفق به فروش ۷۳ میلیون دستگاه آیفون شد. براساس اطلاعات ارایه شده در این گزارش اپل در سه ماهه منتهی به سال ۲۰۱۵ میلادی موفق به فروش ۴۲ میلیون دستگاه آیفون ۶ و ۱۶ میلیون دستگاه آیفون ۶ پلاس شده است.
براساس پیش بینی های انجام شده، تقاضا برای خرید آیفون در سه ماهه اول سال جاری میلادی نیز بالا خواهد بود، به طوری که اپل در سه ماهه سال جاری میلادی موفق به فروش 61/7 میلیون دستگاه گوشی هوشمند آیفون خواهد شد.
همچنین پیش بینی شده که اپل ساعت هوشمند اپل واچ را در ماه مارس روانه بازار خواهد کرد. براساس اطلاعات ارایه شده، 2/8 میلیون دستگاه اپل واچ در سه ماهه اول ۲۰۱۵ به فروش خواهد رسید که این آمار فروش متعلق به ماه مارس است.

 75 میلیون گوشی هوواوی
گروه تجاری هوواوی اعلام کرده که این شرکت در سال مالی 2014 با افزایش درآمد مواجه شده و برای اولین بار سطح درآمد این شرکت با حاشیه قابل توجهی، از مرز 10 میلیارد دلار فراتر رفته است.
این شرکت چینی موفق شد در طول سال گذشته 75 میلیون دستگاه گوشی هوشمند به فروش برساند که این رقم از رشد 45 درصدی فروش این کمپانی حکایت دارد.
پایه موفقیت فعلی هوواوی، به تصمیم سال 2012 این کمپانی برای تمرکز بر بخش دستگاه های میان رده تا بالا رده و خودداری از تولید گوشی های پایین رده باز می گردد. در نتیجه اقدامات هوواوی، این شرکت موفق به فروش 4 میلیون دستگاه Ascend P7 در یک دوره 6 ماهه پس از عرضه اولیه در ژوئن 2014 شده است. دو میلیون دستگاه فبلت Ascend Mate7 نیز از سپتامبر گذشته به فروش رسیده که آمارهای این شرکت را قدرت بیشتری می بخشد.

 10/5 میلیون لومیا
بر اساس گزارش عملکرد مالی مایکروسافت در طول سه ماهه چهارم سال ۲۰۱۴، این شرکت توانست درآمد خود را 1/8 درصد افزایش دهد و از 24/5 میلیارد دلار درآمد کسب شده در سه ماهه مشابه سال قبل، درآمد خود را به 26/5 میلیارد دلار برساند که از این رقم، 5/6 میلیارد دلار درآمد خالص کسب کرده است.
در بخش محصولات لومیا، کمپانی مایکروسافت با تمرکز بر دستگاه های رده پایین و میانی توانسته در سه ماهه آخر سال 2015 بیش از 10/5 میلیون دستگاه لومیا به فروش برساند. این مقدار نسبت به سه ماهه مشابه سال قبل 8/2 درصد افزایش داشته است. اما درآمد حاصل از ویندوزفون ۶۱ درصد کاهش داشته که در این مورد مایکروسافت خاتمه یافتن توافق نامه تجاری با نوکیا را عامل این موضوع می داند.

 60 میلیون گوشی ال جی
شرکت کره ای ال جی نیز مدعی شد که در طول سه ماهه چهارم سال 2014 میزان فروش گوشی های هوشمندش 25 درصد افزایش یافته است.
ال جی سال گذشته حدود 60 میلیون دستگاه گوشی فروخت، این در حالی است که میزان فروش گوشی توسط این شرکت در مدت مشابه سال گذشته 47/6 میلیون دستگاه برآورد شده بود.
با این حال ال جی شرکت های چینی را یکی از بزرگ ترین رقبای خود می داند و لازم است که تلاش خود را برای رقابت با این شرکت های بیشتر کند.

 50 هزار دستگاه گوشی تایزنی
در حالی که سامسونگ هنوز عملکرد مالی خود را در زمینه فروش گوشی اعلام نکرده، آماری از فروش گوشی تایزنی این شرکت منتشر شده است.
بر اساس گزارشی که توسط Business Korea ارایه شده، به نظر می رسد اولین گوشی هوشمند مبتنی بر سیستم عامل تایزن سامسونگ با موفقیت خوبی همراه بوده است. بنا بر این گزارش، سامسونگ موفق شده 50 هزار دستگاه از گوشی تایزنی Z1 را تنها در طول 10 روز از زمان عرضه در هند به فروش برساند.
 این آمار کاملا با گزارش قبلی که مدعی فروش نا امیدکننده این گوشی در هند بود مغایرت دارد. در هر حال با در نظر گرفتن قیمت پایین Z1 حداقل در مقایسه با سایر محصولات خود سامسونگ، دستیابی به این آمار فروش چندان هم دور از انتظار نبود.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :