آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 67482
تاریخ انتشار : 11 بهمن 1393 10:39
تعداد بازدید : 767

رونمایی از سامانه خرید اینترنتی بلیت هواپیما

سامانه “علی بابا” برای جستجو و خرید آنلاین بلیت هواپیما از ایرلاین های مختلف و در پروازهای حدود چهار صد مسیر هوایی کشور رسما رونمایی شد.

فناوران- مجید حسینی نژاد مدیرعامل آژانس هواپیمایی و جهانگردی علی بابا گفت: در راستای تاکیدات وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات مبنی بر افزایش حجم ترافیک داخلی روی شبکه ملی اطلاعات و ارایه خدمات الکترونیکی کاربردی روی این بستر،  سامانه «علی بابا» را برای جستجو و خرید آنلاین بلیت پروازهای داخلی راه اندازی کردیم.
وی با تشریح نحوه کارکرد این سامانه گفت: علی بابا سیستمی است که امکان جستجو در پروازهای حدود چهار صد مسیر مختلف هوایی کشور از ایرلاین های مختلف را فراهم کرده و با اتصال به سیستم های رزرواسیون آنلاین هواپیمایی های ماهان، ایران ایر، آسمان، ایرتور، آتا، قشم ایر، نفت و... تا کنون بیش از 90 درصد پروازهای داخلی را تحت پوشش داده است.
 البته علی بابا تنها سایتی است که پروازهای ماهان را در کنار پرواز های ایرلاین های دیگر می فروشد.
وی افزود: ارایه هم زمان بلیت های چارتر در کنار بلیت های سیستمی و مرتب کردن لیست نتیجه جستجو بر اساس پارامترهای مختلف از جمله قیمت، امکان دیگری است که به خصوص به مسافران دایمی با برنامه سفر مرتب، این امکان را می دهد تا به راحتی و طی مدت زمان کم، در هر ساعت از شبانه روز بتوانند طبق برنامه ریزی خود، بلیت سفرشان را انتخاب و خریداری کنند.
وی گفت: سایت علی بابا همچنان در حال توسعه است و خدمات، بخش ها و امکانات جدیدی به طور مرتب به آن اضافه می شود. آخرین امکانی که به این سایت اضافه شده است، استرداد آنلاین است. با استفاده از آن، مسافران می توانند در هر ساعت از شبانه روز، بدون مراجعه به آژانس هواپیمایی، درخواست لغو پرواز خود را در سایت ثبت کنند.
وی گفت با راه اندازی این سامانه و با همكاري ايرلاين ها دست واسطه ها را از بازاری كه بليت ها را با قيمت هاي بسيار بالا به مشتري مي فروشند کوتاه کردیم.
براساس این گزارش سامانه علی بابا به نشانی alibaba.ir قابل دسترسی است. 


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :