آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 67483
تاریخ انتشار : 11 بهمن 1393 10:41
تعداد بازدید : 803

نماینده طرفدار فیلترینگ هوشمند، عضو کارگروه تعیین مصادیق شد

نماینده فریدن، فریدونشهر و چادگان و سخنگوی کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس، به نمایندگی از این نهاد عضو کارگروه تعیین مصادیق محتوای جرایم رایانه ای شد.

فناوران-  محمدرضا باهنر، نایب رییس مجلس در جلسه علنی روز چهارشنبه اعلام کرد محمدعلی اسفنانی به عنوان عضو مجلس در کارگروه تعیین مصادیق محتوای جرایم رایانه ای انتخاب شده است.
براساس قانون، نماینده مجلس در کارگروه تعیین مصادیق، از سوی کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس به نمایندگان پیشنهاد، و با رای اکثریت انتخاب می شود.
به نظر می رسد اسفنانی جزو گروهی است که طرفدار استفاده از اینترنت و افزایش پهنای باند است و فیلترینگ هوشمند را به مسدودسازی کامل ترجیح می دهد.
وی در جریان سوال از وزیر ارتباطات در مورد دلایل افزایش پهنای باند گفته بود: مطلقا منطقی نیست که بخواهیم به دلیل افزایش پهنای باند از وزیر ارتباطات سوال کنیم. شایسته نیست که این نوع مطالب از زبان نماینده مجلس بیان شود.
اسفنانی با طرح این سوال که چرا فقط نکات منفی افزایش سرعت اینترنت و پهنای باند را می بینیم، افزوده بود: مگر کاربران اینترنت در دنیا کسانی هستند که مشکل آفرین هستند؟ قطعا بخش عظیمی از فعالان فضای مجازی کار علمی و فرهنگی انجام می دهند.
وی همچنین دستیابی وزارت ارتباطات به فناوری مبنی بر پالایش صفحات دارای مصادیق خلاف شئون را موفقیتی برای کشور دانسته بود.
عضو کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس در جریان فیلتر پیام رسان های موبایلی نیز گفته بود: اینکه کسی اطلاع داشته باشد یک یا دوساعت دیگر سایت یا فضایی مجازی فیلتر خواهد شد تقریبا امری محال است. بنابراین هرگونه ادعا یا انتشار خبری در این باره خالی از واقعیت است.
وی افزوده بود: فیلتر شدن سایت یا فضایی در شبکه های موبایلی یا تلفن های همراه، منوط به این است که در کارگروه مصادیق مجرمانه تصویب شود و معمولا زمانی این اتفاق انجام می پذیرد که کارگروه یا هیاتی که تصویب کننده و از خود آن فضا هستند، جلسه اضطراری گذاشته و تصمیم بگیرند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :